banner200
banner222
12 Şubat 2016 Cuma 15:02
Altı yıl işe gitmediğini kimse fark etmedi
banner188
banner213
banner230

İspanya'da bir devlet memurunun en az 6 yıl boyunca işe gitmezken olay 20 yıllık hizmet plaketi verilmek istenince ortaya çıktı.

İspanya'nın Cadiz kentinde yerel yönetime ait su idaresinde çalışan Joaquin Garcia'nın devamsızlığı 20 yıl hizmet ödülüne layık görülmesinin ardından anlaşıldı. BBC Türkçe'de yer alan habere göre, 69 yaşındaki memura devamsızlık nedeniyle 27 bin euro para cezası verildi.

Cadiz kentinin belediye başkan yardımcısı Jorge Blas Fernandez, El Mundo gazetesine yaptığı açıklamada Garcia'nın belediye binasında bir ofisi olduğunu ancak memurun uzun yıllar işte görülmediğini söyledi.

"Biz su idaresinin onu denetlediğini düşünüyorduk ama durum böyle değilmiş" dedi.

Fernandez memurun devamsızlığı konusunda "20 yıllık hizmetini ödüllendirmek için plaket vermek istediğimizde öğrendik" diye konuştu.

Yıllık 37 bin euro tutarındaki maaşını almayı sürdüren ancak işe gitmeyen Garcia hakkında 2010 yılında dava açıldı.

Suçlamaları reddeden Garcia işe her gün gittiğini ancak yapacak hiçbir işi olmadığını savundu. Garcia bakmak zorunda olduğu bir ailesi bulunduğu ve başka iş bulmayacağını düşündüğü için durumu üstlerine bildirmediğini de ekledi. Garcia devamsızlık yaptığı yıllarda yoğun olarak felsefe okuduğunu ve "filozof Spinoza'nın eserleri üstünde uzman olduğunu" da savundu.

Garcia emekli olduğu için işinden atılmadı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 12.02.2016 15:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol