banner200
banner222
03 Ekim 2016 Pazartesi 15:24
Alman milletvekilleri İncirlik'e geliyor
banner188
banner213
banner230

6 Alman vekil, İncirlik Üssü'nde görev yapan askerlerini ziyaret etmek için çarşamba günü Türkiye'de olacak. Almanya Büyükelçiliği, 6 Alman vekilin Adana'daki İncirlik Askeri Üssü'nde görev yapan askerleri çarşamba günü ziyaret edeceğini açıkladı.

Almanya Meclisi Savunma Komisyonu üyelerinden oluşan 6 kişilik heyet, Adana'daki İncirlik Üssü'nde görev yapan Alman askerlerini ziyaret için çarşamba Türkiye'de olacak. Savunma komisyonu heyeti, İncirlik Üssü'ndeki Alman askerlerin görev şartlarının yanında DAEŞ’e karşı mücadeleyle ilgili güncel durum hakkında bilgi edinecek.

Heyet, İncirlik'ten önce Ankara'ya gelecek ve Milli Savunma ile Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Savunma Komisyonu üyeleriyle görüşecek. Temasların ardından İncirlik'e uçacak olan heyet, üsteki Türk komutan ve ABD askeri yetkilileriyle de görüşecek.

İLİŞKİLER GERİLMİŞTİ

Almanya Meclisi'nin 2 Haziran oturumunda 1915 olaylarını soykırım olarak tanıması üzerine iki ülke arasındaki ilişkiler gerginliğe yol açmıştı. Türkiye, Alman milletvekillerin İncirlik ziyaretine uzun süre izin vermemişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 03.10.2016 15:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol