banner200
banner222
21 Haziran 2016 Salı 18:23
AKP'nin kovulan gazetecisi: Kışlayı yaparız, kimse de ses
banner188
banner213
banner230

Star gazetesinden kovulan Karar gazetesi yazarı Mustafa Karaalioğlu, "biz bu Taksim’e, Gezi Parkı’nın ortasına istediğimiz kadar büyük istediğimiz kadar gösterişli, istediğimiz kadar hızlı kışla yaparız. Bir seneye kalmaz o binayı parka dikeriz. İtiraz edenler olur, direnenler olur, eylem yapan, protesto eden 'hain'ler de çok olur, ama vız gelir tırıs gider..." dedi. Buna karşın bu binanın yapılmasının gereksiz olduğunu belirten Karaalioğlu, "Sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin kalbi olan bir yere askeri bir sembolü dikmek AK Parti iktidarının hangi prensibine hizmet edecek?" ifadelerini kullandı.

Sol'da yer alan habere göre; Karaalioğlu'nun bugünkü yazısı şöyle:

"Konuşulanlara, yazılanlara, jestlere, mimiklere bakıyorum, hal ve gidişin hayırhah olmadığını görüyorum. Bütün canı sıkkın laikleri, muhalif Kemalistleri, CHP ve havalisini önce bir daireye alıp, ardından da “Gelin, gelin de Gezi’de yarım kalan şu hesabı kapatalım” havasını teneffüs ediyorum. Yeniden Gezi Parkı’na Topçu Kışlası projesinin bizzat Cumhurbaşkanı tarafından ilanı, Cihangir’deki “içki-oruç-dayak” sembollü vak’a var ama bunlardan daha coşkulusu yazılanlar, çizilenler. Sınır tanımaz bir özgüven, kural tanımaz bir “Siz de kim oluyorsunuz” tafrası ve bitmek tükenmek bilmez kraldan çok kralcılık, Müslümandan çok Müslümancılık ve halktan çok halkçılık…

***

Tamam… Biz bu Taksim’e, Gezi Parkı’nın ortasına istediğimiz kadar büyük istediğimiz kadar gösterişli, istediğimiz kadar hızlı kışla yaparız. Bir seneye kalmaz o binayı parka dikeriz. İtiraz edenler olur, direnenler olur, eylem yapan, protesto eden “hain”ler de çok olur, ama vız gelir tırıs gider... Güçleri o projeyi engellemeye yetmez. Konuşurlar konuşurlar, susarlar, medyada da eskisi kadar yer bulamazlar. Münakaşa olsa farketmez, en nihayet iki seneye kalmaz mevzu da kapanıp gider.

Evet yapmakta mesele yok. Kolaylıkla yaparız, bir girdik mi yapar çıkarız. Cesur olmamıza bile gerek yok, muhalefetin mecali kalmayalı, nefesi kesileli epey oldu zira.

Ama bunun kime ne faydası var? O kışlayı niye yapıyoruz? Zaten İstanbul mimarisinin bir parçası hiç olmayan ve çok da eski sayılmayan bir binayı yeniden yapmanın estetik kıymeti mi var? Sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin kalbi olan bir yere askeri bir sembolü dikmek AK Parti iktidarının hangi prensibine hizmet edecek?"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 21.06.2016 18:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol