banner200
banner222
27 Ocak 2016 Çarşamba 17:04
AKP'li vekilden inciler: Kadınları fenimizden kurtaralım
banner188
banner213
banner230

BİRGÜN / ANKARA

AKP Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, "Kadınların fenimizden kurtarılması" gerektiğini belirterek, "Gelinen nokta itibarıyla, bunun bizi içten içe çürüttüğünü düşünüyorum" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçesi görüşülürken, AKP'li vekiller kadına yönelik bakış açısını ortaya koyan konuşmalar yaptılar. AKP Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, bakanlık bütçesi üzerinde görüşlerini açıklarken, "ileri yaştaki evliliklerin özendirilmesi" önerisinde bulundu.

Hacı amcaların evlilik talebi
Eşi ölen insanların ileri yaşlarda yeni evlilik yapma zorunluluğu doğduğunu belirten Gizligider, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İleri yaşlardaki insanlar için evlilikleri özendirmeliyiz. Diyelim adamın ya da kadının çocukları var fakat çalışıyor, artık herkesin kendi hayatı, düzeni var. Peki bu adama ya da kadına kim bakacak? Evlendirme teşviğini, eşleri birleştirme noktasına getirmeliyiz, onlara nefes aldırmalıyız. Bu konuda alandan çok fazla aldığımız şikayetler var. Hacı amcalardan çok fazla talep alıyoruz. Böyle talepler gelince gülümsüyoruz ama bu çok ciddi bir sorun olmaya devam ediyor. Bunu çözmeliyiz. Biz aile bütünlüğünün son nefese kadar devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz."

Feminizm karşıtlığı
Gizligider konuşmasında, "aile" kavramının çok önemli olduğunu belirterek, "Kadınları fenimizden kurtaralım. Gelinen nokta itibarıyla, bunun bizi içten içe çürüttüğünü düşünüyorum" dedi.

Özel sektöre türban müdahalesi
Ebubekir Gizligider, birbirinden ilginç önerilerde bulunduğu konuşmasında türban konusuna da değindi. Kamuda türban serbestisini yeterli bulmayan Gizligider, zel sektörde, zincir mağazalarda, dev organizasyonlarda, özel hastanelerde türbanlıların çalıştırılmadığını iddia etti. "Bu meseleye dair çalışmamız ve buna çözüm üretmemiz lazım" diyen Gizligider, bazı özel firmalarda "dekolte giyinme zorunluluğu bulunduğunu" öne sürdü.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 27.01.2016 17:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol