banner200
banner222
11 Ağustos 2016 Perşembe 16:23
AKP'li belediyede 'FETÖ' operasyonu
banner188
banner213
banner230

Darbe girişimi sonrasında Fethullah Gülen cemaatine karşı yürütülen soruşturma sonucu İzmir Valiliği tarafından AKP'li Selçuk Belediyesi'nde 1 başkan yardımcısı ve 1 müdür açığa alındı. Ayrıca taşeron olarak çalışan 1 işçinin de işine son verildi.

Yetkililerden alınan bilgiler doğrultusunda Selçuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Karakurt önce belediye başkanının isteği doğrultusunda eş değer kadro olan yazı işleri müdürü kadrosuna atandı, daha sonra da Depo Efes'te yükleme memuru olarak görevlendirildi. Ancak OHAL kapsamında gelen yazı doğrultusunda açığa alındı. Selçuk Belediyesi Kültür Müdürü Bahadır Varvar da yine Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı'nın isteği doğrultusunda temizlik işleri müdürlüğüne atandı. Daha sonra da Kent Belleği'nde memurluğa getirildi. Ancak Varvar da, OHAL kapsamında gelen yazı doğrultusunda açığa alındı.

Selçuk Belediyesi'nde hizmet alımı yapılan taşeronda görevli olan Süleyman Germe de Vasıtalar Amirliği'nde çalışırken temizlik işlerinde çöp toplama aracına şoför olarak verildi. OHAL kapsamında Selçuk Belediye Başkanlığı'nın talimatı doğrultusunda Germe'nin iş akdi feshedilerek işine son verildi. Ayrıca, AKP Selçuk Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Germe, ilçe başkanı Sema Yeşilçimen'in talebi doğrultusunda yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Selçuk Belediyesi'nde yapılan operasyonların daha sonra da devam edebileceği bilgisi aktarıldı. (soL)

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 11.08.2016 16:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol