banner200
banner222
15 Şubat 2016 Pazartesi 22:03
AKP'li Başkan'dan Vali'ye 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması
banner188
banner213
banner230

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, Fırıntaş Kafe'de düzenlediği basın toplantısında, belediyenin yatırımları hakkında bilgi verdi. Toplantı sonunda, bir soru üzerine, Vali Mustafa Yaman hakkında ağır ithamlarda bulundu. Vali Yaman'ı şehre yapılan yatırımları sabote etmekle suçlayan Uğur, Balıkesir Valisi'nin 'nitelikli dolandırıcılık suçu işlemiş bir kişi' olduğunu ileri sürdü.

"BEN BURADA HANCIYIM HANCI"

Valinin cumhurbaşkanı ve devletin temsilcisi olduğunu ifade eden Başkan Uğur, "Bizim valilik makamına karşı saygımız sonsuz. Benim valililerle olan münasebetim 1983'lerde başlıyor. 30 küsur senedir bizim valisiyle, bakanıyla, ticaret odası başkanı, milletvekili ile münasebetimiz var. Biz bir valiye nasıl hitap edileceğini, nasıl davranılacağını bilen bir insanız. Benim 16 yıl milletvekilliğim, 7 yıl genel başkan yardımcılığım var ve şu anda da Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Tabi maalesef Balıkesir bu konuda talihsiz. Şu anda nitelikli dolandırıcılık suçu işlemiş bir kişi Balıkesir Valisi. Ama Türkiye'deki olaylar, Güneydoğu vs. kararname çıkamadı. Yani o da gider, gelir. Ben burada hancıyım, hancı. Edip Uğur burada hancı. Milletvekilleri bile milletvekilliği bitince Balıkesir'de durmaz." dedi.

Kendisinin bir Balıkesir sevdası olduğunu ifade eden Ahmet Edip Uğur, "Ben, İstanbul'dan kalkmışım gelmişim, servetimi Balıkesir'e getirmişim, Balıkesir'e yatırım yapmışım. OSB'de örnek olmuşum. OSB'deki yerimi Amerikalıya vermişim. Dünyanın tarım sektöründeki en büyük yatırımcısı Cargill Balıkesir'e gelmiş. Bizim yaptığımız işler ortada, projeler ortada. Ama maalesef bizim en büyük mülki amirimiz; her şeyi sabote etmekle meşgul. Yazık. Balıkesir'in talihsizliği. Balıkesir'de hiçbir vali bu terekeye düşmemiştir. Her vali gittiğinde bütün basın 'valiyi göndermeyin' diye kıyameti koparıyordu. Biz burada hancıyız. Bizim Balıkesir'e sevdamız var, Balıkesir için çalışıyoruz. Ne kadar nefesimiz varsa da sonuna kadar çalışacağız. Ortada gerçek bir olay var. Yazılı, çizili, somut bir olay var. Bunun gizlenecek bir tarafı yok. Ben Balıkesir'e her tarafını görmek için yukarıdan bakıyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.02.2016 22:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol