banner200
banner222
14 Eylül 2016 Çarşamba 13:23
AKP'den yeni 'kayyum' çıkışı: Ne ilk ne de son olacak
banner188
banner213
banner230

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, partisinin Üsküdar İlçe Başkanlığı'nda 28 belediyeye kayyum atanması ve AKP'deki 'FETÖ' çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Türkiye'de bin 397 belediyemiz var. Bin 397 belediyemizin 2015 yılında kullandıkları kaynakların toplamı yaklaşık 100 milyar" diyen Kaya, "Türkiye özellikle 2014'ten sonra Doğu ve Güneydoğu'da yaklaşık 102 HDP'li belediye var. Şehitlerimizin, gazilerimizin ve 79 milyon vatandaşımızın sağladığı kaynakların şehirlerin imkanı için değil, tam tersine şehirleri yaşanmaz hale getirmek için terörü desteklemek için kullanıldığını görmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu hiç kimsenin hakkı değil, haddine değil. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şeye müsaade etmek mümkün değildir. Belediyenin kamyonuyla insanları öldürmek, sivil vatandaşlarımızı katletmek, polisleri ve korucuları şehit etmek hiçbir kimsenin görevi değildir. Hem terörle ilgili hem de FETÖ kapmasında 28 belediye başkanının yerine kayyum atandı. Bu ne ilk ne de son olacak. Özellikle altını çizmek istiyorum. Kim ki teröre destek veriyorsa hepsi bu ülkeden sökülüp atılacak. Hukukun karşısında hesap verecekler" diye konuştu.

"AK Parti'nin kendi bünyesi içerisindeki FETÖ çalışmasıyla ilgili de süreç devam ediyor" ifadesini kullanan Kaya, "Bizim 874 belediye başkanımız var. Bu 874 belediye başkanımızın 4 tanesini partiden ihraç ettik. Bir belediye başkanı da bu kapsamda hem belediyeden hem de partiden istifa etmiştir. AK Parti'den ayrılmış olanların sayısı 5'tir. Bu incelemelerimiz devam ediyor. AK Parti'nin 12 bin meclis üyesi var; 25'i hakkında partiden ihraç işlemi başlamıştır. Belediyelerimizde şu ana kadar yaptığımız tespitlerde ise 2 bin 100 personel FETÖ kapsamında açığa alınmıştır" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 14.09.2016 13:23
Anahtar Kelimeler:
AkpBelediye
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol