banner200
banner222
02 Mayıs 2016 Pazartesi 16:23
AKP kurucusu, HDP'li Fırat Davutoğlu'nun yerine gelebilecek
banner188
banner213
banner230

AKP kurucusu vekil, Davutoğlu'nun yerine getirilebilecek isimleri açıkladı

AKP içinde başlayan krizi değerlendiren AKP kurucusu ve halen HDP Mersin Milletvekili olan Dengir Mir Mehmet Fırat, "Abbas yolcu. Davutoğlu bundan sonraki dönemde siyasi meftadır. Yerine damat Bey ya da Binali Bey getirilecek" dedi.

AKP içinde başlayan krizi değerlendiren AKP kurucusu ve halen HDP Mersin Milletvekili olan Dengir Mir Mehmet Fırat, "Abbas yolcu. Davutoğlu bundan sonraki dönemde siyasi meftadır. Yerine damat Bey ya da Binali Bey getirilecek" dedi.

Dengir Mir Mehmet Fırat, Fırat Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada Davutoğlu'nun genel başkanlık görevinden alınacağını iddiasında bulundu.

Fırat, şunları söyledi: "Sayın Davutoğlu genel başkanlığı kaybetti. Aslına bakarsanız ayrılması lazım. Çünkü doğrudan doğruya kişiliğine yapılan ağır bir saldırı var. Ama maalesef istifa etmedi. Çünkü AKP değil, herhangi bir siyasi partide dahi böyle bir şey olmamıştır. Bir genel başkanın yetkisi bu şekilde elinden alınmamıştır. Bu şu demektir: Sana parti olarak güvenmiyoruz demektir. Ama maalesef pişkinlik bu dönemde geçer akçe."

"DAVUTOĞLU SİYASİ MEVTADIR"

Davutoğlu'nun kararın alındığı ilk anda görevinden ayrılması gerektiğinin altını çizen Fırat, "MKYK'nın o kararı aldığı anda bana göre hemen derhal hiç geciktirmeden onurlu bir insanın yapacağı şekilde derhal ayrılması lazımdı. Yoksa bundan sonra ki dönem siyasi bir meftadır bana göre" diye konuştu.

DAVUTOĞLU'NUN YERİNE BÜYÜK İHTİMALLE DAMAT BEY GETİRİLECEK

Fırat, "AKP'de bundan sonra ne olacak?" sorusuna "Büyük bir ihtimalle Damat Bey (Berat Albayrak) getirilecek. Ama belki o bir süre geriye bırakılabilir. Ama yapılacak olan şey o. Ya o gelecek ya Binali Bey gelecek. Birisi atanacak" yanıtını verdi.

AKP'de başka bir değişim beklemediğini söyleyen Fırat, "Çünkü Tayyip Erdoğan eşittir AKP" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.05.2016 16:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol