banner200
banner235
banner225
25 Temmuz 2016 Pazartesi 16:25
AK Gençlik gazete bastı!
banner188
banner213
banner230

Gazetem İstanbul'un merkez ofisine 25-30 kişilik bir grup tarafından saldırı gerçekleştridilldi. Bu gece (18 Temmuz Pazartesi) Beylikdüzü BEYLİCİUM AVM'de bulunan gazete, saat 00:30 sularında gelen saldırganlar gazeteye ait bütün malzemeleri parçaladı.

Gazetem İstanbul'da yer alan haberde olay şu şekilde ifade edildi:

"Kanlı darbe girişimi ile sarsılan ve çok sayıda şehit veren Türkiye'de tehlikeli bir sürece girildi. Devlet otoritesinin sarsıldığını düşünen bazı gruplar bu durumu fırsat bilerek terör estirmeye başladı. İstanbul'un genelinde günlük olarak yayın yapan Gazetem İstanbul provoke edilmiş bir grubun saldırısına uğradı. Dün gece gazetemizin merkezini basan ve kendilerini AK Gençlik olarak tanıtan 25-30 kişilik bir grup bütün masaları ve bilgisayarları parçaladı."

Konu hakkında açıklama yapan Gazetem İstanbul ortaklarından Ali Tarakçı hassas bir süreçten geçildiğini belirterek, saldırnın arkasında olanların peşini asla bırakmayacaklarını dile getirdi. Saldırganların yaptığı açıklamalara bakıldığında ortada bir provokasyon olduğunun anlaşıldığını dile getiren Tarakçı, “Gazete olarak sürekli özgürlüklerden yana olduk. 15 Temmuz'da gerçekleşen kanlı darbeye sonuna kadar karşı çıktık. Bütün bunlara rağmen gazetemizin hedef gösterilmesi ve saldırıya uğraması tamamen maniplasyon ve bilinçlidir. Belli ki gazetemizi bile hiçbir zaman okumamışlar. 'Darbeye karşı onurlu duruş' başlığı ile çıkan bir gazeteyiz. Bütün saldırılara karşı da onurlu durşumuzu göstereceğiz” açıklamasını yaptı.

Olay Yeri İnceleme Ekibi ve emniyet güçlerinin mercek altına aldığı saldırıyla ilgili beyanatta bulunan Gazetem İstanbul ortaklarından Mehmet Mert ise yapılanlara anlam vermekte zorlandığını ifade ederek, kanlı darbe girişimi bütün kesi,mlerin darbeye karşı dimdik ayakta durmasının ardından gazeteye yapılan çirkin saldırının kabul edilemez olduğuna söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Yerel Gazeteciler Dernek Başkanlığı (İYGAD) görevini yürüten Mehmet Mert, son günlerde yaşanan toplumsal olaylarla ilgili bir yorumunun sosyal paylaşım sitesinde yer almasının ardından hedef gösterildiklerinden bahsetti, "Saldırıyı yapan grup AVM'nin güvenlik görevlisine, 'Bizler AK gençliğiz, Gazetem İstanbul darbe yanlısı, o yüzden baskın yaptık' diye konuşmuş" şeklinde detay paylaştı.

Çirkin olayla alakalı emniyet birimlerince soruşturma başlatıldı.

Olayda büyük zarar geren Gazetem İstanbul bürosundan görüntüler şöyle:

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.07.2016 16:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol