banner200
banner222
18 Ağustos 2016 Perşembe 12:23
Aile sağlığı personeline 'FETÖ'cü müsün?' anketi sürüyor
banner188
banner213
banner230

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamu ve özel sektörde 'FETÖ'ye yönelik operasyonlar sürüyor. Geçen hafta İstanbul'daki aile sağlığı personeline 'FETÖ' ile ilgili olanların ayıklanması amacıyla verilen anketlerin devamı geldi.

Antalya, Kocaeli ve Urfa'da dağıtılan anket formlarında personelin ve ailesindeki herkesin sosyal medya hesaplarıyla iletişim bilgileri ve buna ek olarak çocuklarının hangi okullarda okuduğu bilgisi isteniyor.

Posta'da yer alana habere göre, formlardan birinde personelin Aktif-Sen üyesi olup olmadığı, kurban derilerini hangi kuruma verdiği sorularına da yanıt vermesi isteniyor.

HIZLI DOLDURULMASI İSTENİYOR

Personel içinde 'FETÖ' ile ilgili olanların belirlenmesi amacıyla İstanbul'daki bazı aile sağlığı merkezlerine gönderilen yazıyla, çalışanların 5 soruya yanıt vermesi istenmişti.

Söz konusu formda, çalışanlara "Bank Asya'ya para yatırıp yatırmadığı, FETÖ okullarında okuyup okumadığı, Zaman, Sızıntı gibi gazete veya dergilere abone olup olmadığı, çalıştığı kurumda bildiği FETÖ'cü olup olmadığı" gibi sorular yöneltilmişti. Ayrıca personelin yurt dışına çıktığı tarihleri ve çıkış amaçlarını da belirtmeleri istenmişti.

Formun üst yazısında, ekteki belgenin tüm aile hekimleri, aile sağlığı elemanları ve personel tarafından 'ivedilikle' doldurulması gerektiği belirtiliyor ve kimsenin göremeyeceği şekilde kapalı zarf içinde kaymakamlığa iletilmesi hususunun altı özellikle çiziliyordu.

BAKANLIK YALANLAMIŞTI

Çıkan haberlerin ardından Sağlık Bakanlığı formlarla ilgilerinin olmadığını, münferit talebin bir kaymakamlıktan geldiğini duyurmuştu. Bakanlığın açıklamasında “Bakanlığımızın, aile hekimlerine yönelik böyle bir uygulaması bulunmamaktadır. Bakanlığımız, 'FETÖ/PDY' ile mücadelesine ilgili KHK çerçevesinde ve hukuki zeminde kararlılıkla devam etmektedir" denilmişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 18.08.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol