banner200
banner225
19 Nisan 2016 Salı 18:43
Aile Bakanı'ndan bir skandal açıklama daha: Çocuğunuz
banner188
banner213
banner230

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu gerici açıklamalarına devam ediyor. Ramazanoğlu bu kez , "Annelere babalara sesleniyoruz, çocuğunuz doğduğunda bir çeyiz hesabı açtırın" ifadelerini kullandı.

Bir otelde düzenlenen "Mutluluğa ve Geleceğe İlk İmza Çeyiz Hesabı" isimli toplantıda konuşan Ramazanoğlu, "Eskiden bir gelenek vardır, özellikle bizim Ege'de şöyle bir deyim vardır, 'Kız beşikte, çeyiz sandıkta.' Artık biz bunu değiştiriyoruz, 'çocuklarımız beşikte, çeyizlerimiz de hesapta' diyoruz. Anneler kızları için kanaviçe işler dantel yaparlar, sandıkta saklarlardı. Annelere babalara sesleniyoruz, çocuğunuz doğduğunda bir çeyiz hesabı açtırın, o çeyiz hesabı çocuğunuz için bir kanaviçedir, danteldir, karşılığı aynı zamanda çocuğunuzun da geleceğidir" ifadelerini kullandı.

Ramazanoğlu, "Gençler evlilik tarihinden itibaren 6 ay içinde evlilik cüzdanları ve ilk evliliğine dair nüfus kayıtlarıyla bankaya başvurarak en geç 2 ay içerisinde hesaplarının bulunduğu bankadan paralarını devlet katkısıyla alabilecekler" diye konuştu.(Cumhuriyet)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.04.2016 18:43
Anahtar Kelimeler:
CumhuriyetAileBebekEge
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol