banner200
banner222
03 Mayıs 2016 Salı 09:43
Ahmet Hakan: Reisçi miyiz hocacı mı?
banner188
banner213
banner230

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan , Pelikan bildirisi sonrası AKP'de çatlak olduğu tartışmaları ve iddiaları hakkında "Reisçi miyiz hocacı mı" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Ahmet Hakan, köşesinde "Reisçi mi, Hocacı mı olacağımıza karar verebilmemiz için... Reis’in de... Hoca'nın da...Açık, hesapsız, gizlisiz, saklısız ortaya çıkması lazım... Dedikoduyla, Pelikan dosyalarıyla, gizli kapaklı çekişme haberleriyle, kulislere sızan bilgilerle, imalarla, satır aralarıyla, gıybetle, tezviratla, algı operasyonlarıyla falan... İkisinden birini seçemeyiz. Ne düşünüyorlarsa, ne istiyorlarsa şeffaf bir şekilde kamuoyuna bildirmeleri lazım" dedi.

Hakan, iki taraftan birini seçmemesine gerekçe olarak da şunları söyledi: "Biz tarafımızı seçmeye kalkarsak... Bir süre sonra... İkisi el ele tutuşarak karşımıza çıkıp "Biz aslında fena halde kardeşiz, her şeyin sorumlusu aha bu fitnecilerdir" deyip parmaklarıyla bizi işaret edebilirler. Böyle bir durumda da... Onlar kendilerini kurtarmış olur, olan da bizim gibilere olur. Bu şartlar altında... Reis de... Hoca da... Birdir bizim için."

Hakan'ın yazısının tamamı

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 03.05.2016 09:43
Anahtar Kelimeler:
AkpAhmet Hakan
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol