banner200
banner235
banner225
16 Şubat 2016 Salı 12:42
Ağaoğlu CEO’su: Mimarlar Odası terörist, operasyon yapılmalı
banner188
banner213
banner230

Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi (CEO) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) İcra Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı, bugüne kadar kamu yararı gözetip birçok inşaat projesini yargıya taşıyan ve yürütmesinin durdurulmasını sağlayan Mimarlar Odası’nı “terörist” diye niteledi ve Mimarlar Odası’na operasyon yapılmasını istedi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu da kendini hükümet gücünde gören şirketlerin toplumsal muhalefeti tehdit olarak gördüğünü belirterek, “Söz konusu açıklamalara göre hukuki adım atarız. Kimse meslek gruplarını kamu yararını savunuyor diye tehdit edemez” ifadesini kullandı.

SAVCILARA ÇAĞRI
KONUTDER’in basın toplantısında konuşan Rahvalı, 10 Ekim günü 100’ü aşkın kişinin hayatını kaybettiği Ankara Katliamını kınamak için internet sitesine ‘İsyandayız’ yazısını koyan Mimarlar Odası’nı eleştirerek “Terörist deyince ille de eli silahlı olması gerekmiyor. 10 Ekim günü milli maçımız vardı. Onun zaferini lezzettini yaşayamadık. Birçok vatandaşımız hayatını kaybetti. Ama o günden bugüne kaç tane de şehit verdik. Sitede o şehitlerden bahsetmiyor. Siz kimden yanasınız? Paralel yapıların üzerine gidildiği kadar Mimarlar Odası’na da bir operasyon yapılması lazım. Buradan savcılara suç duyurusundan bulunmak istiyorum. Mimarlar Odası devletin ne kadar stratejik, planlı, şehir planı varsa karşı. Ya sen meslek örgütü müsün, terörist misin siyasetçi misin nesin?” dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 16.02.2016 12:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol