banner200
banner235
banner225
15 Ağustos 2016 Pazartesi 11:43
Adil Öksüz'ü sorgulayan savcı kendini savundu: Gülen'e küfür
banner188
banner213
banner230

A Haber’de katıldığı programda sorguyu anlatan Ergün, Öksüz’ün çelişkili cevaplar verdiğini savundu.

Savcı Ergün şunları anlattı: “‘Saat 9.00’da Keçiören’den taksi tuttum, orada tarla almaya geldim’ dedi. ‘Kimden alacaktınız?’ diyorum, bir isim veriyor. Soyadı ne, soyisim vermiyor. Aynı şekilde, ‘Telefonu yok mu, görüşmediniz mi?’ diye soruyorum, ‘Yok, telefonu yoktu. Filanca görüştürecekti’ diyor. Filancanın soyadı var mı? Onu da söyleyemiyor. Kaçak güreşiyor, kaçamak cevaplar veriyor.”

"ÖKSÜZ'Ü TANIMIYORUM"

Diken'de yer alan habere göre, Savcı Ergün Adil Öksüz’ün adını ilk kez duyduğunu ve gördüğünü belirterek, devletin istihbarat mekanizmasının bu bilgiyi kendisine vermesi gerektiğini söyledi: “Eğer Adil Öksüz, bir yerin imamı, temsilcisiyse bunu bilen arkadaşların önceden söylemesi gerekiyordu. Devlet istihbaratlarının da bunu bilmesi gerekiyordu. Akıncı Hava Üssü civarında arazide alınmış. Ancak şunu belirtmek lazım, sırf Adil Öksüz değil diğer alınan subay kişiler de araziden toplanıp getirilmişti.”

Ergün, Öksüz’ün sorguda Fethullah Gülen’den emir almadığını, bunu sorunca da Gülen’e küfrettiğini öne sürdü.

"BENZER CEVAPLAR VERİYORLARDI"

Sorgulanan zanlıların benzer cevaplar verdiğini ifade eden savcı, “Kaybetmeleri halinde neler söyleyeceklerini çalışmışlardı” dedi.

Delil yetersizliği nedeniyle hakimin serbest bıraktığı Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz, her yerde aranıyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.08.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol