banner200
banner222
18 Haziran 2016 Cumartesi 18:24
Adalet Bakanı Bozdağ: Bütün vekiller ifade vermeye gidecek
banner188
banner213
banner230

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 799 fezlekenin tamamının gelecek hafta ilgili savcılıklara gönderileceğini söyledi.

Dokunulmazlıkları kaldırılan HDP milletvekillerinin ifade vermeye gitmeyeceğine ilişkin açıklamalara değinen Bozdağ, "Bunlar son derece yanlış olur, tüm vekiller yargılama sürecine yardımcı olmalı" dedi.

Bakan Bozdağ, "Soruşturma usulü Ceza Muhakemesi Kanunu'na göre yapılacaktır. Oradaki usulde kişilerin ifadesi nasıl alınacak, çağrı nasıl yapılacak bunların hepsi detaylı yazıyor. Cumhuriyet savcılıkları bu usule göre hareket edeceklerdir. Tavsiyem, bu konuda bütün milletvekili arkadaşlarımızın yargılama süreçlerine yardımcı olmasıdır. Çünkü hepimiz yaptığımız işin hesabını millete veriyoruz ama yargıya düşen bir konu olunca da yargıya da gidip orada sorulan sorulara cevap vermemiz daha doğru olandır.

AK Parti milletvekilleri çağrı üzerine gidip ifadelerini verecekler. Herhangi bir başka arayışları olmayacaktır. Dilerim ki CHP'nin, MHP'nin, HDP'nin sayın milletvekilleri de bu konuda yasaların emri neyse ona uygun hareket ederler. Ama biz gitmeyiz zorla götürsünler, şöyle fotoğraf verelim kameralara evden zorla alırken veya parlamentodan zorla alınırken, gürültü patırtı çıksın gibi bir düşünce varsa bu fevkalade yanlış olur. Herkesin hukuka saygılı olması ve hukukun doğru işlemesine yardımcı olması gerekir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 18.06.2016 18:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol