banner200
banner222
08 Şubat 2016 Pazartesi 15:43
Aç kalan yavru denizaslanı, baskın yaptığı restoranda uyuyakaldı
banner188
banner213
banner230

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki San Diego kentinde aç bir denizaslanı, lüks bir restorana baskın yaptı.

Açıkta yiyecek bir şey bulamayan yavru denizaslanı, masalardan birinin yanında uyuyakalırken, restoranın Fransız baş aşçısı Bernard Guillas, "Yavru denizaslanını restoranın en iyi masası olan 65 numaralı masanın yanında bulduk" diye konuştu.

AÇIK BULDUĞU KAPIDAN GİRDİ

Dişi denizaslanı yavrusunun sahildeki bir rampayı kullandığını ve açık bulduğu bir kapıdan restorana gizlice girdiğini tahmin ettiklerini belirten restoran çalışanları, birçok deniz canlısının bulunduğu eğlence parkı SeaWorld'ün deniz memelileri için oluşturduğu kurtarma ekibine durumu haber verdi.

AÇ VE SUSUZ KALMAMIŞ

Kurtarma ekibi 8 aylık yavrunun aşırı aç ve susuz kaldığını tespit etti. Canlının sahip olması gereken kilonun yalnızca yarısı kadar olduğu belirten görevliler, birkaç aylık iyi bir bakımla yeniden sağlığına kavuşup doğal ortamına salıverilebileceği kaydetti.

EL NİNO'NUN ETKİLERİ

Kaliforniya sahilleri birkaç aydan bu yana aç denizaslanı yavrularının akınına uğruyor. Bu duruma gerekçe olarak El Nino'nun okyanus yüzey sıcaklığını artırması gösteriliyor. Sıcaklık artışı denizaslanlarının besin kaynağı balıklar üzeride olumsuz etkide bulunuyor.(Sputnik

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.02.2016 15:43
Anahtar Kelimeler:
ABDBaskın
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol