banner200
banner235
banner225
24 Mayıs 2016 Salı 15:23
6 yaşındaki Yasin, 50 gündür bulunamıyor!
banner188
banner213
banner230

Konya'nın Akören ilçesine bağlı, Belkuyu mahallesinde oturan Şahin ailesinin 6 yaşındaki çocuğu Yasin Şahin, geçen 4 Nisan günü okuldan geldikten sonra evlerinin önünde oynarken kayboldu.

Sol'da yer alan habere göre; Aynı gün, Yasin’in bulunması için başlatılan arama çalışmaları Jandarma, AFAD ve mahalleliler tarafından aralıksız devam etti. Çalışmalar kapsamında, başta evin çevresi olmak üzere, havadan askeri helikopter ve AFAD’ın insansız hava aracılığıyla, karadan arama ekipleri tarafından su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar, mağaralar, ağaç ve çalılıkların dipleri tek tek kontrol edildi.

Mahalle yakınındaki Çarşamba Çayı ve çayın aktığı Apa Gölü girişi Mersin’den gelen dalgıç polisler tarafından sonar cihazlarıyla arandı. Ancak Yasin’in izine rastlanmadı. 80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine Akören Kaymakamlığı tarafından geçen 28 Nisan günü arama çalışmaları sonlandırıldı. Jandarma ise Yasin’in bulunması için çalışmasını sürdürüyor.

'GÜCÜMÜZ KALMADI'
Oğlunun 50 günden bu yana kayıp olduğunu ve şu ana kadar hiçbir gelişme olmadığını belirten baba Yavuz Şahin, şöyle konuştu:

“Kaç gün oldu Yasinimden halen bir haber yok. Arama çalışmaları sona erdi ama Jandarma Yasin’in bulunması için çalışmasını sürdürüyor. Elimiz kolumuz bağlı çaresizce bekliyoruz. Artık bir sonuç alınmasını bekliyoruz. Bizim dayanacak gücümüz kalmadı. Gün geçtikçe psikolojimiz bozuldu. Yetkililere sesleniyorum. Oğlumu ölü yada diri bulsunlar artık. Hiç olmazsa ne olduğunu biliriz. Hergün öleceğimize birgün ölürüz"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 24.05.2016 15:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol