banner200
banner222
11 Nisan 2016 Pazartesi 14:03
6 Türkiyeli denizci kaçırıldı
banner188
banner213
banner230

Kaptanoğlu Denizcilik'e ait M/T Puli adlı tanker Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğradı. Saldırı sonucu 6 Türkiyeli denizci kaçırıldı. Denizcilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Deniz Haber Ajansı'nın haberine göre Ülgener Hukuk Bürosu'ndan Avukat Dr. M.Fehmi Ülgener imzasıyla yapılan açıklamada tankerin korsan saldırısına uğradığı ve tankerdeki 6 mürettebatın kaçırıldığı açıklanırken, korsanların elinde bulunan denizcilerin sağlık durumunun iyi olduğu, M/T Puli adlı tankerinde emniyetli bir şekilde seyrine devam ettiği belirtildi.

Kaptanoğlu Denizcilik’e ait Malta bayraklı 148 metre boyundaki M/T Puli adlı tanker Batı Afrika’da Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğradı. Gemiyi ele geçiren deniz korsanları M/T Puli adlı tankerin mürettebatından 6 denizciyi kaçırdı.

M/T Puli’de bulunan ve korsanlar tarafından kaçırılan mürettebatın kimlikleri şöyle:

1) İlkay OLGUN (Kaptan)

2) Haluk BURAN (2.Kaptan)

3) Furkan TOPCU (3.Kaptan)

4) Mehmet BABACAN ( Baş Makinist)

5) Sükrü DÖMBEK (Elektrik)

6) Eray FALAY (Usta Gemici)

Denizcilerin durumlarıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve diğer ilgili makam ve kurumlar ile temasa geçildiği , konuyla ilgili gelişmelerden kamuoyunun bilgilendirileceği de belirtildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 11.04.2016 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol