banner200
banner222
25 Haziran 2016 Cumartesi 16:24
4 eski bakana hodri meydan: Gitsinler ücretini ben vereceğim
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu BEST FM 'de Yayınlanan "Konuşan Türkiye Özel" programına katıldı.

Kılıçdaroğlu'nun şöyle konuştu:

“YANLIŞLAR ALKIŞLANIRSA, BU TABLO BÖYLE DEVAM EDER”

Bizim de kalbimiz, çocuğumuz var. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Şehit haberlerini alırken bizler de üzülüyoruz. Yıllardır yanlışlar yapılıyor, anlatıyoruz. Yanlışlar alkışlanmaya devam ederse Türkiye böyle tablolarla karşılaşmaya devam eder. Eğer bugün Türkiye olumsuz bir tabloyla akrşı karşıya ise; bunun sebebi siyasettir. Biz radyolardan, televizyonlardan daha iyi haberler almak istiyoruz. Sofraya oturduğumuzda böyle acı haberler almak istemiyoruz. Ülke böyle yönetilmez. Siyasetçiye tepki makul karşılanabilir ama şehit cenazesinde bu kabul edilemez. Hangi konuyu bize getirdiler de biz onlara yardımcı olmadık?

AKP, TERÖRLE MÜCADELE EDECEK GÜCÜNÜ KAYBETTİ”

Şehitler için “Kelle” ifadesini kullanan biri bu sorunu çözemez. Teröristler onurlu insanlardır ve biz de en az onlar kadar olmak zorundayız” demek çok talihsiz bir açıklama. Bu ülkenin yöneticileri gaflet içindedir. Türkiye adeta savruluyor. AKP hükümeti terör örgütüyle mücadele edemez, o gücünü kaybetmiş, strateji de üretemez. Şehitlerin sorumluluğunu üstlenecek yönetici bulamıyoruz. Valilere talimat verip bu teröristlere dokunmayın diyenler kimlerdi?

"SORUNLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR”

Herkesle kavgalı olan bir Türkiye iyi yönetilemiyor demektir. Komşularla ilişkiyi büyütmeli, genişletmeliyiz. Turizm sektörü, tarım sektörü ve ulaşım sektörü bitmek üzere. Nitelikli eğitim de verilemiyor. Aileler de mutlu değil. 2002’de sadece ekonomide sorunlar vardı. Şimdi ise; sorunlar çığ gibi büyüyor. Türkler Avrupa Birliği’ne girecek, o halde biz girmeyelim” demeye başladılar. Bu çok acı bir durum. AKP’nin vizyonu nedir, bilen var mı? Aydınlar hapse atılıyor, gazetecilerin üzerinde baskı var. Üst üste gelen sorunlar var, ve buna rağmen dünyaya meydan okuyoruz diyorlar.

“BU ÜLKENİN SORUNLARINI ÇÖZECEK TEK PARTİ CHP’DİR”

Eğer siz terör dolayısıyla, Suriye meselesi dolayısıyla köşeye sıkışmışsanız siz artık bir şey yapamazsınız. Buradan herkese sesleniyorum. Kaygılarınızı biz gideririz. Konya’dan küçük Hollanda Türkiye’den daha fazla tarım ve gıda ürünü ihraç ediyorsa burada düşünmemiz gerekiyor. Eksiğimiz geleceği iyi öngörmeyen, vizyonu yetersiz politika. Türkiye’de çiftçi mi kalmadı? Toprak mı kalmadı? Başka yerden toprak kiralıyoruz? Saman ithal eden bir ülke olduk.

“ADALETİN OLMADIĞI YERDE DEVLET YOKTUR”

Elektrik faturalarına yansıtılan kayıp-kaçak bedelini Anayasa Mahkemesine götüreceğiz. Bu vatandaşa yazık günah değil mi? Adaletin olmadığı yerde devlet yoktur.

“YOLSUZLUĞA BULAŞMIŞ ESKİ SİYASETÇİLER AMERİKA’YA GİTSİN, ÜCRETİNİ BEN ÖDEYECEĞİM”

Reza Zarrab burada yargılandı, aklandı, yargıçlar süründü. Amerika’ya gidince gözaltına alındı ve tutuklu. Adı yolsuzluğa bulaşmış olan eski vekiller bir Amerika ziyareti yapsın bakalım? Adaletin başka bir ülkede gerçekleştiğini görüyorsunuz, bu ne kadar acı. Yolsuzluk yapanlar ellerini kollarını sallayarak dışarı çıkıyor.

“ERDOĞAN TARAFSIZLIĞINI KORUMADI”

Cumhurbaşkanı tarafsızlığını korumadı. Hergün konuşuyor, muhalefete sataşıyor. Simitçi dükkanının açılışı olsa, oraya da gidecek, orada da konuşacak. Kimseyi ötekileştirmemesi lazım. Sıcak siyasete girmemesi gerekir. Ben ne istersem o olur, bu ülkede hukuk falan hikaye diyor. Bu ülkeyi kim yönetiyor? Binali bey mi, Erdoğan mı?"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.06.2016 16:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol