banner200
banner222
04 Eylül 2016 Pazar 13:44
3. köprüde büyük öfke: Bizim bu rezilliğimizi yayınlayın...
banner188
banner213
banner230

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Anadolu Yakası geçişi Alemdağ Mevkii'ndeki gişelerde nakit ile yapılması nedeniyle oluştuğu belirtilen trafik sürücüleri isyan ettirdi. Mecburi çıkış olan Alemdağ gişelerine ulaşmak için bekleyen sürücüler, tepkilerini korna çalarak gösterdiler. Kilometrelerce uzayan trafikte saatlerdir yolda olduklarını belirten sürücüler, bağlantı yollarının yapılmamasından, OGS ve HGS sisteminin çalışmamasından şikayet etti.

Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda saat 11.00 sıralarında yola çıktığını söyleyen otobüs sürücüleri Alemdağ gişelerine 3,5 saate vardıklarını söylediler.

Yolda bekleyenler arasındaki bir TIR sürücüsü "Bizim bu rezilliğimizi yayınlayın ya. Biz bu devlet için nöbet tuttuk gecelerce çoluğumuzla çocuğumuzla. Şu yol çevre yolları bitmeden bu yolları neden açıyorlar? Yazık günah değil mi bize? 5 saat bu yolu çekmek zorunda mıyız biz? diye tepki gösterdi. Bir sürücü ise geçiş ücretlerinin yüksek olması sebebiyle sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, "Şu anda 138 lira gördüğün gibi. 4 saattir ben kuyrukta bekliyorum ve 4 saat sonunda benden 138 lira alıyorlar. Önceden FSM'den geçtiğimiz zaman toplamda git-gel, 65 lira ödüyorduk. Şu anda sadece karşıdan buraya gelmişim 138 lira otoban parası ödedim. Akşam ki gittiğimi sayarsak 200 küsür lira ödüyorum. 4 saattir araba çalışıyor, 2 saatte akşam çalıştı. Şimdi nasıl olacak?" dedi.Köprü yolunun Alemdağ çıkışında 4 gişe yer alıyor ve nakit ile geçiş yapılıyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 04.09.2016 13:44
Anahtar Kelimeler:
çevre
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol