banner200
banner235
banner225
05 Mayıs 2016 Perşembe 10:42
272 milyon mail adresi ve şifre internet korsanlarının elinde
banner188
banner213
banner230

ABD'de faaliyetlerini sürdüren bir güvenlik şirketi, 272 milyon mail adresi ve şifrenin hackerlar tarafından ele geçirildiğini açıkladı.

Wisconsin'den "Hold" bilgi güvenliği şirketinin kurucusu ve yöneticisi Alex Holden, bilgisayar korsanlarının internet sitelerinde oturum açmak için kullanılan 272 milyon e-mail adresi ve şifreyi ele geçirdiğini söyledi. Ancak, kullanıcıların mail adresleri tam olarak risk altında değil. Ele geçirilen şifreler; aralarında az da olsa Gmail, Yahoo ve Rusya'nın mail servisi mail.ru uzantılı mail adresleri içerse de genellikle daha küçük ve daha az güvenlikli sitelere giriş yaparken kullanılan e-mail adresleri ve şifrelerden oluşuyor. NTV'nin haberine göre, farklı hesaplar için sürekli aynı şifreyi seçen internet kullanıcılarını uyaran Holden, özellikle bu kişilerin şifre değiştirmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Holden, kullanıcıların hesap bilgilerinin çalınıp çalınmadığını kontrol etmenin bir yolu olmadığını vurguladı. Ağırlıklı olarak Rus kullanıcıları hedef alan hackerlar, 57 milyon e-mail adresini ülkenin popüler e-posta sağlayıcısı mail.ru'dan çaldı. Bunun dışında Yaklaşık 40 milyon Yahoo mail'i çalınırken, 33 milyon Hotmail ve 24 milyon Gmail adresi hacker'ların eline geçti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 05.05.2016 10:42
Anahtar Kelimeler:
ABDInternetRusyaHackerGmail
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol