banner237
29 Mayıs 2016 Pazar 17:02
23 yıldır ayı ile aynı evi paylaşıyorlar

Rusya’da Svetlana ve Yuriy Panteleenko çifti Stephan adını verdikleri ayıyla 23 yıldır yaşıyorlar. Stephan isimli ayı ev işlerine yardım ediyor, kanepede uzanıp televizyon seyrediyor.

Daily Mail’in haberine göre, 2.1 metre uzunluğunda olan Stephan çiftin evinde yaşıyor, onlarla birlikte aynı koltukta oturup televizyon keyfi yapıyor.

Çift, zaman zaman bahçe sulama gibi ev işlerinde kendilerine yardımcı olduğunu söyledikleri Stephan’ı doyurmak için günde ortalama 25 kilo taze balık, sebze ve yumurtayla besliyorlar.

Panteleenko çifti ayılarının oldukça sosyal ve insancıl olduğunu anlatıyor. Öyle ki Stephan sahiplerine sarılarak, onlara sevgi gösterisinde bulunuyor. Stevtlana, “Stephan’ın en sevdiği şeylerden biri bize sarılarak televizyon izlemek” diyor. Stephan futbol maçlarını izlemekten büyük keyif alıyor.

Yavruyken annesini kaybeden Stephan’ı avcılar ormanda bulduğunda hayvan çok kötü bir durumdaymış. Düşünülenin aksine Stephan’ın hiç sinirli olmadığını anlatan çift, ayının kendilerini hiç ısırmadığını söylüyor.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 29.05.2016 17:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol