banner200
banner235
banner225
25 Nisan 2016 Pazartesi 13:23
15 öğrencinin taciz edildiği iddiasına müdürden skandal
banner188
banner213
banner230

Uşak'ın Karahallı ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden 15 kız öğrenci, matematik öğretmeni R.C.'nin kendilerini elle ve SMS ile tacizde bulunduğu iddia etti. Tacizci öğretmen başka bir okula gönderilirken, olayın ört bas edilmek istendiği iddia edildi.

Yurt gazetesinden Barış Çan'ın haberine göre; AKP'ye yakınlığı ile bilinen Eğitim Bir-Sen Sendikası üyesi olan matematik öğretmeni R.C.'nin, Karahallı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 15 öğrenciyi taciz ettiği iddiası ile öğrenciler okul yönetimine şikayette bulundu. Karahallı İmam Hatip Lisesi Müdürü ve aynı zamanda Eğitim Bir-Sen ilçe temsilcisi olan Özcan Taşdemir ise öğrenciler tarafından tacizle suçlanan yakın arkadaşı olan R.C.'nin Eşme Şehit Adem Çiftçi Çok Programlı Lisesi'ne geçici görevlendirme ile tamamen geçişini sağladı. Özcan Taşdemir'in taciz soruşturmasını örtbas edeceği iddia edilirken, olayın ilçe halkından gizlendiği öne sürüldü.

OKUL MÜDÜRÜ: SAYI O KADAR DEĞİL
Karahallı İmam Hatip Lisesi Müdürü ve aynı zamanda Eğitim Bir-Sen Temsilcisi olan Özcan Taşdemir, taciz iddialarını doğrularken, "Soruşturmanın devam ettiğini, kendilerinin de sonucu beklediklerini" söyledi. Ancak bilgi veremeyeceğini belirten Taşdemir’in, gazetecilerin "Matematik öğretmeni R.C.'nin 15 kız öğrenciye elle ve SMS ile taciz ettiği bilgisi var" demesi üzerine, "Sayının o kadar olmadığını" söylediği belirtildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.04.2016 13:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol