banner200
banner235
banner225
22 Mayıs 2016 Pazar 13:43
10 yaşında çocuğa cinsel istismar Fatih'i karıştırdı
banner188
banner213
banner230

Fatih’te 26 yaşındaki Y.K, 10 yaşındaki bir kız çocuğuna “cinsel istismarda bulunduğu” gerekçesiyle gözaltına alındı. 10 yaşındaki kız çocuğunun, Fatih’te kitap araştırmak için girdiği internet kafede bulunan bir başka müşteri olan Y.K’nin cinsel istismarına uğradığı, Y.K’nin çocuğun yanına “yardım etme” gerekçesiyle gittiği belirtiliyor. Şüpheli internet kafeden çıkarıldığı sırada çevrede toplananların tepkisiyle karşılaştı.

Polis Y.K’yı zırhlı araca bindirerek gözaltına alabildi. Bu sırada gaz bombası ve mermisi kullanıldı. Tepkili kalabalık bu yolla dağıtılabildi. Şüpheli karşısında kamera görünce yüzünü başındaki siyah takkesini çıkararak gizledi. Y.K’nın ifadesinde suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay internet kafeden polise yapılan ihbarla ortaya çıktı. Şüpheli Y.K’ye yönelik ilk tepki, internet kafede gösterildi. Görgü tanıkları şüphelinin çocuğa karşı hareketlerinin istismar içerdiğini görünce tepki gösterdi, tepki fiziki müdahalaye vardı. Bu sırada polis de olaydan haberdar edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafları dinledikten hemen sonra şüpheliyi adli işlemlerin devamında polis merkezine götürmek için harekete geçti ama bu mümkün olmadı.

İddiayı çevre esnafı duyunca, caddedeki kalabalık arttı. Şüpheli, polis otomobiline bindirilmek üzere çıkarıldığında çevredekilerin tekmeli yumruklu tepki ve saldırısıyla karşılaştı. İlk deneme başarısız oldu, şüpheli yeniden işyerine sokuldu.

Tepkinin linç girişimine dönüşmesi üzerine olay yerine takviye ekipler çağrıldı. Zırhlı bir polis aracı da takviye ekiplerle olay yerine geldi.

İkinci girişim de polisin planladığı gibi olmadı. Şüphelinin kapıda görünmesiyle çevredekiler sandalye, kasa, ellerine ne geçirdilerse fırlattılar ve şüpheliye ulaşmaya çalıştılar. Polis bu noktada daha etkili müdahalede bulundu. Gaz bombası ve mermisi kullandı. Kalabalığın gerilediği sırada zırhlı araca bindirilen şüpheli olay yerinden hızla uzaklaştırıldı.

Şalvar giyen şüpheli adli işlemlerin yapıldığı sırada habercilerle karşılaştı. Kamerayı gören Y.K, takkesini çıkarıp yüzüne kapatarak tanınmasına engel olmaya çalıştı. Geceyi polis merkezinde geçiren 26 yaşındaki şüphelinin suçlamayı reddettiği öğrenildi. ()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.05.2016 13:43
Anahtar Kelimeler:
PolisInternetKitapçevre
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol