banner200
banner222
19 Temmuz 2014 Cumartesi 00:41
Zschaepe, avukatlarını neden azlettiğini açıklayacak
banner188
banner213
banner230

Neonazi cinayetleri davasında Çarşamba günü sürpriz bir şekilde avukatlarını azletmek isteyen baş sanık Beate Zschape’ye bunun gerekçesini açıklamak için bu akşama kadar süre verildi.

Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi (OLG) basın dairesi, gerekçeli kararı alacak ceza dairesinin saat 16.00’ya kadar basın dairesine herhangi bir bilgi vermediğini ve başvurunun kamuya duyurulmadan önce davaya müdahil herkese iletilmesi gerektiğini aktardı. Basın dairesi bu nedenle Pazartesi günü öğlene kadar bu konuda bilgi vermelerinin mümkün olmadığını açıkladı.

Konu hakkında açıklama yapan davanın müdahil avukatlarından ceza hukuku uzmanı avukat Mustafa Kaplan, Zschaepe’nin avukatlarının mahkeme tarafından atandığına dikkat çekti ve avukatlar tarafından çok önemli bir ihmal olmadığı müddetçe görevden alınmalarının zor olduğunu söyledi. Kendisinin de avukatlık hayatında daha önceki müvekkilleri ile anlaşamadığı anlar olduğunu, fakat mahkeme tarafından görevlendirilmiş ise kolay kolay davayı terk etmesine mahkeme zaman kaybedeceği için izin verilmediğini kaydetti. Kaplan, Zschaepe’nin konuşmak istediği iddialarını ise "Avukatlarının kölesi değil, konuşmak isteseydi Çarşamba günü de konuşurdu." şeklinde yorumladı.http://www.beyazgundem.com/dunya/zschaepe-avukatlarini-neden-azlettigini-aciklayacak-h83206.html

banner229
Son Güncelleme: 19.07.2014 00:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol