banner200
banner235
banner225
15 Nisan 2013 Pazartesi 16:49
Ziraat’ten T.C. kalktı, müşteri hesabı kapattı
banner188
banner213
banner230

Bora ERDİN / SÖZCÜ

Ziraat Bankası adındaki T.C. ibaresini kaldırması ile müşteri kaybına uğrarken, TEB ismindeki “Türk” sayesinde yeni müşteriler kazanıyor.

KAMU kurumlarının ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C. ibaresini isimlerinden çıkaran bankalara vatandaştan tepki yağıyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile ismindeki T.C.’yi kaldırarak sadece ismini kullanacağını açıklayan Ziraat Bankası, isim değişikliğinden sonra sıkıntılı günler yaşıyor. T.C. ibaresinin kaldırılması ile birlikte birçok müşteri bankadaki hesaplarını kapatma yoluna gitti.
Ziraat Bankası’ndaki hesaplarını kapatan müşteriler, bankaya verdikleri hesap kapatma dilekçelerini ise isimlerini gizlemeden sosyal medyada paylaşmaya başladı.

“Türk” tercih sebebi

T.C. ibaresi banka müşterileri arasında bir hareketliliğe neden olurken, adında “Türk” ibaresi geçen bankalara olan ilgi ise artıyor. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz TEB Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, bu durumun bir avantaj olmaya başladığını kaydetti. Bu dönemde marka değerlerinin daha fazla öne çıktığını anlatan Mendi, adında “Türk” kelimesi yer alan tek banka olan Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) ismiyle gurur duyduğunu ifade etti.

Türk kelimesinin kalması için satış döneminde de büyük çaba harcadıklarını anlatan Mendi , “Markamızda ‘Türk’ olması son süreçte bizim için dezavantaj değil avantaj olmaya başladı. Fortis ile birleşme sürecinde Belçika’da marka Fortis ismi ile devam ederken, BNP Türkiye’deki markanın Türk Ekonomi Bankası olması konusunda ısrarcıydı. TEB’in ortağı olan Çolakoğlu Grubu ve diğer ortaklarla oldukça uyumlu bir çalışmamız var” dedi. Biz Türk Ekonomi Bankası markamızla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

banner229
Son Güncelleme: 16.04.2013 10:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol