banner200
banner222
24 Ekim 2014 Cuma 16:11
Yolsuzluk komisyonu adliyede
banner188
banner213
banner230
 Komisyon üyeleri dosyada şüpheli olarak yer alan isimleri dinlemeye başladı. Reza Zarrab’ın bugün öğleden sonra adliyeye geleceği belirtildi.
İki AKP bir CHP’li milletvekilinden oluşan heyet Pazartesi gününden itibaren adliyede çalışmalarına başladı.

17 Aralık yolsuzluk soruşturması şüphelilerini ifadeye davet eden komisyon, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Özgür Özdemir ve Rüçhan Bayar’ı dinledi. Reza Zarrab’ın ise bugün öğleden sonra adliyeye geleceği kaydedildi.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında komisyon kurulmuştu.

17 Aralık yolsuzluk soruşturmasında Savcı Ekrem Aydıner, 16 Ekim’de takipsizlik vermişti. Reza Zarrab, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan ve eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da bulunduğu 53 kişi hakkında delillerin usulsüz toplandığı, herhangi bir örgüte rastlanılmadığı ve suç unsurunun oluşmadığı gerekçesiyle şüphelilerin yargılanmasına gerek görmemişti.Sözcü
banner229
Son Güncelleme: 24.10.2014 16:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol