banner200
banner222
30 Mart 2016 Çarşamba 09:12
Yine gerici Eğitim-Bir Sen yine cinsel istismar: 15 ilkokul öğrencisine cinsel istismar iddiası
banner188
banner213
banner230

 Kocaeli Başiskele Karşıyaka’da bulunan Barbaros İlkokulu’nda okula 2. dönem gelen sınıf öğretmeni T. Ö.'nün kız öğrencileri taciz ettiği iddia edildi.

Bizim Kocaeli gazetesinin haberine göre Barbaros İlkokulu’nda eğitim vermek üzere 2. dönem Kocaeli’ne  gelen sınıf öğretmeni T.Ö., 4. sınıf öğrencilerinin derslerine girmeye başladı. Kısa süre sonra kız öğrencilere aşırı yakın ilgi gösteren T.Ö., erkek öğrencilere ise şiddet uygulamaya başladı. Erkek öğrencilere kalem fırlatan T.Ö., kimi öğrencileri de tekmeliyordu.

T.Ö. kız öğrencilere ise tacizde bulundu. T.Ö.’den rahatsızlık duyan kimi öğrenciler 2. dönemin başında durumu ailelerine iletti. Cinsel saldırıdan bahsetmeyen öğrenciler, T.Ö.’nün sınıfında olmak istemediklerini ifade etti. Bu öğrencilerin sınıfı değiştirildi.

Bir öğrencinin tacizi anlatması üzerine konuyla ilgili diğer velilerle irtibata geçen öğrencinin ailesi herkesi hareketi geçirdi. Bütün sınıf velileri çocuklarıyla konuştu ve olayın detaylarını öğrendi. Veliler önceki gün okula giderek sınıf öğretmeni T.Ö.’den şikayetçi oldu.

Öğlen saatlerinde hem okul idaresine hem de karakola şikayet dilekçelerini sunan veliler öğretmenin görevden alınmasını ve hakkında cezai işlem uygulanmasını talep etti. Öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Bizim Kocaeli gazetesi Karşıyaka Barbaros İlkokulu Müdürü Mustafa Aydın’a ve okul telefonlarına ulaşamadıklarını, T.Ö.’nün, Ensar Vakfı gibi, iktidar partisi AKP’ye yakınlığıyla bilinen Eğitim-Bir Sendikası’na üye olduğunu yazdı.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik gazeteye yaptığı açıklamada “Bir önceki eğitimci arkadaşımızdan sınıf velileri çok memnundu. Olaylara konu olan öğretmen bu sınıfta yeni görevlendirildi. Veliler öğretmenden memnun değildi. Okul idaresine bu taciz vakasıyla ilgili başvuru yaptılar. Konu bize de intikal etti. Okul müdürü ve müdür muavini 1 aydır bu öğretmeni gözlem altına almıştı. 1 ay boyunca öğretmenin davranışlarında, hal ve hareketlerinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Öğretmen veliler tarafından darp edildi. Taciz iddialarını kaymakamımız da bana iletti. Ben okulda müfettiş görevlendiriyorum. Müfettiş gerekli incelemeleri yapacak. Eğer öğrencilerin ve velilerin iddiaları doğruysa gereğini yaparız.  Ben Kocaeli’de görev yapmaya başladığımdan beri hiçbir konuda taviz vermedim. Bugüne kadar 12 öğretmeni şehir dışına gönderdim. 5 öğretmeni ise meslekten men ettirdim. Disiplin konusunda bir eğitimci olarak asla taviz vermem. Bu öğretmen hakkındaki iddialar doğruysa da gereği yapılacaktır. Fakat iddialar doğru değilse darp olayını gerçekleştiren velilerle ilgili de gereğini yapacağım” ifadelerini kullandı.
haber sol

banner229
Son Güncelleme: 30.03.2016 09:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol