banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
08 Haziran 2016 Çarşamba 16:17
Yıldırım'dan Midyat saldırısıyla ilgili flaş açıklama!
banner188
banner213
banner230

Başbakan Yıldırım, Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören yaralıları ziyaret ettikten sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi. Binali Yıldırım'a burada İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da eşlik etti. Yıldırım, yaklaşık 15 dakikalık ziyaretin ardından ayrılmak üzere hastane önünde bekleyen makam aracına bindi. Ancak bir süre sonra tekrar araçtan inen Yıldırım, hastane bahçesindeki hasta yakınlarının yanına gitti.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ GÜÇLÜDÜR"

Başbakan Yıldırım, ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Patlamada yaralananların sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten Binali Yıldırım, terörü Türkiye'nin gündeminden çıkması için mücadele edeceklerini belirterek, "Milletim şunu bilsin ki terörün ne yaparsa yapsın, ister şehirlerimizde alçakça canlı bombalı hangi yöntemi kullanırsa kullansın Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür. Milletim bir ve beraberdir" dedi.

MİDYAT'TAKİ SALDIRIYI DEĞERLENDİRDİ

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen bombalı saldırıyı da değerlendiren Yıldırım, " Bugün Midyat'ta yeni bir bombalı saldırı gerçekleştirildi polis merkezine. Allah'tan alınan tedbirler, bariyerler vesilesiyle çok çok büyük bir patlayıcı olmasına rağmen yaralananalar oldu çok sayıda 30 civarında küsur. Şu ana kadar teyit edilen şekliyle 1 polis 2 sivil olmak üzere 3 vefatımız var" diye konuştu.

"KATİL PKK'DIR"

Saldırının hangi örgütün düzenlediğine ilişkin soruya, Yıldırım, "Katil PKK'dır. Bu bizi şaşırtmadı. Üzerilerine kararlılıkla gitmeye devam edeceğiz. Bu olaylar milletimizi derinden üzüyor ve yaralıyor. Teröre karşı hiddeti, infiali artıyor. Bunu anlayışla karşılıyoruz ancak terörle mücadele de çetin ve kararlık gerektiren bir şeydir. Önünüzde, arkanızda, sağınızda, solunuzda bizler gibi insan kılığında bu katiller var. Vatandaşlarımıza zarar vermemek adına Emniyet kuvvetlerimiz titiz çalışma yapıyor" ifadelerini kullandı.

"VATANDAŞLARIMDAN ÖZELLİKLE İSTİRHAM EİDYORUMö

Yıldırım, şöyle devam etti: "Polis teşkilatı şehirlerimizde kamuoyuna yansımayan, vatandaşlarımızın bilmediği yüzlerce buna benzer olayı olmadan önce bertaraf ediyorlar. Bize düşen bu kahraman güvenlik güçlerimizin moral değerlerini yüksek tutmaktır. Vatandaşlarımdan özellikle istirham ediyorum. Canını dişine emniyet güçlerimizin bu ulvi istikbal mücadelesinde yanlarında olmalarıdır"

Binali Yıldırım, incelemelerde bulunmak için patlamanın meydana geldiği yere doğru hareket etti.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 08.06.2016 16:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol