banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
25 Mart 2016 Cuma 22:52
'Yeni anayasayla darbeci anayasadan kurtulacağız'
banner188
banner213
banner230

ORDU

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 'Yeni anayasayla baş başa darbeci, takım erki bürokrasiyi ve vesayeti besleyici bu anayasadan vareste olacağız.' dedi.

Topçu, Yerli Düşünce Derneği kabilinden Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) planlı 'Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemine Milli ve Yerli Bakış' konferansına hatip namına katıldı.

Yalçın Topçu, toy anayasaya ilişkin, 'Devleti ebed, milleti esas, merkezinde insanoğlu olan, özgürlüklerin önü açılmış, güvenliğimizi güvence dibine almış, zenginlik düzeyimizi yükseltecek, dağda hayvanlarını otlatan kardeşim de darülfünun bölüm sahibinin de cumhurun başındakinin de okumuş olduğu devir anlayacağı endamsız öz müşterek anayasa. 1982 Anayasa'sı darbeci müşterek anayasa. Şimdi Meclis'te oturanlara bu yakışıyor mu? Bu müşterek ker meselesi falanca da değil. Bu partilerin tamamının sorumluluğunda müşterek konu.' değerlendirmesinde bulundu.

'Yeni anayasayla baş başa darbeci, takım erki bürokrasiyi ve vesayeti besleyici bu anayasadan kurtulmuş' olacağız diyen Topçu, 'Yani bu anayasanın mahkemesi devletin cumhurbaşkanının davasını dü sene uzatıp, müşterek ajanın davasına kırk günde değişmeyen veremeyecek. Yani bu toy anayasa dağda efsanevi otlatan kardeşimizi de devletin en bayır noktasında oturanı da karşısında eşitleyecek. Çünkü bu müşterek maşer sözleşmesi.' ifadelerini kullandı.

Topçu, toy anayasayla ulus iradesiyle seçilmişlerin iradesinin ulus iradesi olacağını vurgulayarak, 'Millet iradesiyle seçilmişlerin iradesinin üstünde tek arzu olmayacak. Ne tanklı irade, ne de cübbeli irade. Tankından kurtuluyoruz, cübbesine takılıyoruz, cübbesinden kurtuluyoruz, akademisyenine takılıyoruz. Bunların hiçbiri olmayacak. Milletin iradesi yaşamın değme kabilinden popülasyon edecek. Netice sebebi ile ulus ne isterse o olacak. İşte bunları gerçekleştirecek müşterek çıplak anayasaya olacak.' sanarak konuştu.

Anayasa Mahkemesinin devamlı ezanı mimarlar ve mühendisler odasının şikayetlerini görüştüğünü özetleyen Topçu, 'Sonunda anayasaya karşıt bularak feshediyor. Milli iradeyle seçme kişilerin ise eli kolu bağlanıyor. Öyle müşterek anayasa ki vesayetin müşterek tamamına boğaz vermeyecek. Öyle müşterek anayasa ki ulus ne derse o olabilir diyecek.' dedi.

'Ankara çökerse, Somali'de çöker'

Topçu, Diyarbakır'da yaşanmış olan yıldırı saldırısına bağlı de şunları kaydetti:

'Kalleş atak sonucunda 3 şehidimiz var. 25'e geçenlerde yaralımız, gazimiz var. Şehitlerimize yağmur olsun. Gazilerimize inşallah çabucak şifalar diliyoruz. Ümmetimize de başsağlığı diliyoruz. Çünkü Ankara çökerse, Somali'de çöker, Ankara çökerse Bağdat'ta çöker, Şam'da çöker. Neticede Ankara'da dizüstü bilgisayar bilgisayar çöktüğü zaman, hem ulus hem ümmet, aynı zamanda dünyada ki kıygın milel çöker. Rabbim bunun düşüncesince şehitlerimizin hürmetine Ankara'ya, Türk milletine, İslam ümmetine çelim versin, ker versin.' dedi.

Muhabir: Hayati Akçay
Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 25.03.2016 22:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol