banner200
banner222
21 Nisan 2014 Pazartesi 15:38
“Yayında mıyız”ın ilahiyatçı babası: Tapeleri dinlemek haramdır
banner188
banner213
banner230

İlahiyatçı Yazar Ali Rıza Demircan A Haber'de Akşam Ajansı'na konuk oldu ve 30 Mart yerel seçimleri öncesi yayınlanan tapelerle ilgili "Bu tapeleri dinlemek, inanmak ve yaymak haramdır" dedi.

A Haber'in haberine göre; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın babası Ali Rıza Demircan, Cemaat'i eleştirdi. Tapeleri dinlemenin, inanmanın ve yaymanın haram olduğunu söyleyen Demircan'ın Gülen'e ait olduğu iddia edilen bir tapeden örnek vermesi ise dikkat çekti.

Fethullah Gülen’le konuşan ve rüyalara dair rapor veren kişinin “Peygamber Efendimiz sosyal medyada tweetleri arttırın buyurdu" şeklindeki sözlerini örnek veren  Ali Rıza Demircan "İslam dinine inanan hiç kimse tweetler katlansın diyemez" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın 'Bunlar cemaat değil örgüt' sözlerinin doğrulunu belirten Ali Rıza Demircan "cemaat" yapısının daha çok bir teşkilat olarak örgütlendiğinin söyledi ve "Bu teşkilatın yapılanmalarında Kur'an yok" şeklinde konuştu.

Milli iradeyi yıkmaya yönelik montaj kayıtlar üreterek sosyal medyada yaygınlaştıran paralel yapıyı da ağır bir dille eleştiren Demircan, "Bu tapeleri yapanların İslam dinindeki adı 'fasık'tır" dedi ve Kur'an-ı Kerim'den ayetlerle örnek gösterdi.

Demircan, "Bu tapeleri dinlemek, inanmak ve yaymak haramdır" şeklinde konuştu.

Odatv.com

banner229
Son Güncelleme: 21.04.2014 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol