banner200
banner235
banner225
20 Mart 2014 Perşembe 15:02
Yapılan adliye'de emek hırsızlığı!
banner188
banner213
banner230

İnşaat ve Yapı İşçileri Derneği dün bir basın duyurusu yaptı. Bugün Beşiktaş’ta düzenleyecekleri eyleme çağrıda bulunan dernek,"Dünyanın en büyük adalet sarayı diye reklamı yapılan binanın her tuğlası, biz adliye şantiyesinde çalışan inşaat işçilerinin emeği çalınarak örüldü" dedi.

“2006 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ihale yoluyla adalet sarayı işini 195. 990.000 TL ye alan Şira Elektrik İnşaat Ltd. Şti. binlerce işçinin hakkını gasp etti. Şira İnşaat’ın sahibi eski AKP Ağrı milletvekili Cemal Kaya’dır. “ şeklinde açıklamada bulunan dernek "6-7 aya varan maaşlarımız, yıllık izinlerimiz, fazla mesai ücretlerimiz, kıdem tazminatlarımızın hiç biri verilmedi. Şira İnşaat’a karşı açtığımız yüzlerce iş davasını kazanmamıza rağmen tek kuruş dahi verilmedi." dedi.

Dernek üyeleri, halklarının gasp edildiğini söyleyerek Saat 14:30 da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü önünde hakkımızı isteyeceklerini belirttiler.

Dernek eyleme şöyle çağrı yaptı: “Haklarımız gasp edildi, emeğimiz çalındı. Hırsızlığı yapan Şira İnşaat ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’dır. Emeğimizin çalınmasına sessiz kalmayacağız.

İşçilik alacağı mahkeme kararıyla kesinleşmiş yüzlerce işçi arkadaşımız, ellerinde mahkeme kararlarıyla, eşleri ve çocuklarıyla birlikte 20 Mart Salı günü Saat 14:30 da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü önünde hakkımızı isteyeceğiz. Basın emekçilerine ve kamuoyuna duyurulur.”

Oda.Tv

banner229
Son Güncelleme: 20.03.2014 15:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol