banner200
banner235
banner225
15 Aralık 2014 Pazartesi 12:37
Yandaş Selvi'den 14 Aralık yorumu: Türkiye'yi rezil ettiler
banner188
banner213
banner230

Yeni Şafak Yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında 14 Aralık Operasyonu'nu eleştirerek 'Gazetecilerin gözaltına alınması tek kelime ile yanlış' ifadelerini kullandı

Hükümetin Cemaat medyasına yaptığı operasyon gündemin birinci sırasındayken Yeni Şafak gazetesinin Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi’den operasyona dair ilginç bir tepki geldi. 17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonları ve sonrasındaki süreçte hükümete verdiği destek ve Cemaate yönelik sert söylemleriyle tanınan Selvi, medya operasyonuna 'Tek kelime ile yanlış' diyerek tepki gösterdi.

Yandaş kalemlerden olan Selvi, Zaman ve STV yöneticilerinin gözaltına alınmasının, Zaman gazetesine giden polislerin Ekrem Dumanlı’yı polis otosuna bindirmelerinin yanlış olduğunu ve “Basına baskı yapılıyor diye dünyayı ayağa kaldıranların ekmeğine yağ sürüldüğünü” belirtti.

Operasyonun Türkiye'yi rezil ettiğini vurgulayan Selvi'nin Yeni Şafak gazetesinde yer alan bugünkü köşe yazısından bir bölüm şöyle:

'YANLIŞA İTİRAZ EDİYORUM'

”Zaman ve STV yöneticilerinin gözaltına alınması ne anlama geliyor? Zaman Gazetesi’ne giderek polislerin Ekrem Dumanlı’yı polis otosuna bindirmeleri doğru mu? Basına baskı yapılıyor diye dünyayı ayağa kaldıranların ekmeğine yağ sürülmedi mi? Bu operasyonu yapanlar nasıl bir algı yönetimine hizmet ettiklerinin farkında mı? Yaptıkları Türkiye’yi dünyaya rezil etmekten başka bir işe yaramadı.

Ayrıca bir gazete binasından bir gazetecinin bu şekilde gözaltına alınmasına kimse itiraz etmese ben itiraz ederim. Yapılan doğru değil.

Şiddete bulaşmadığı, sahte suç ve delil üretmediği sürece gazetecilerin, ne suçu var? Kurtlar Vadisi’nde işlenen her konudan dolayı kanal yöneticilerini mi içeri alıyorsunuz?

Dikkat ederseniz bir süreden beri paralel yapıya ilişkin yazılar yazmıyorum. Çünkü geçmişte Ergenekon’da olduğu gibi şimdi de paralel yapı diye bir çuval açıldı içine herkes doldurulmak isteniyor. Bunun paralel yapıyla mücadeleye zarar verdiğine inanıyorum. Ve buna karşı çıkıyorum.

Çok açık ve net olarak belirtmek istiyorum ki, Zaman Gazetesi basılarak Ekrem Dumanlı’nın, STV’den Hidayet Karaca’nın alınması yanlış. Kim yaparsa yapsın yanlışa itiraz ediyorum.”

 

http://birgun.net/news/view/yandas-selviden-14-aralik-yorumu-turkiyeyi-rezil-ettiler/10371

banner229
Son Güncelleme: 15.12.2014 12:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol