banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
05 Ekim 2015 Pazartesi 23:07
Yandaş medya Fuat Avni 'yi doğruladı.
banner188
banner213
banner230

Hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yazdıklarıyla gündeme gelen Fuat Avni, Önce paraların kaçırılacağını, sonrasında Erdoğan ile birlikte ailesinin de yurt dışına kaçağını öne sürmüştü. Fuat Avni  dün de Bilal Erdoğan'ın seçimlere kadar yurt dışında kalacağını takipçileriyle paylaşmıştı.

Fuat Avni'nin Bilal Erdoğan ile ilgili ortaya attığı bu iddia, AKP'ye yakın televizyon tarafından doğrulandı. Ülke TV'nin haber sitesi, Erdoğan'ın 'doktora' için İtalya'ya gittiğini yazdı.     

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hakkında yazdıklarının doğru çıkmasıyla Twitter'da fenomen haline gelen Fuat Avni, dün Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında çok çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Fuat Avni, Bilal Erdoğan'ın beraberindeki 'yüklü parayla birlikte' İtalya'ya gittiğini öne sürdü. Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya gittiği iddiası büyük yankı uyandırırken, AKP'ye yakın Ülke TV'nin haber sitesi; Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberinde Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya gittiğini doğruladı. Söz konusu haberde, Erdoğan'ın "doktora" çalışması için İtalya'ya gittiği savunuldu.
YIL 2011: BİLAL KESİN DÖNÜŞ YAPTI

Bu haberlerin ardından Bilal Erdoğan'ın 2011 yılında doktorasını tamamlayarak kesin olarak Türkiye'ye döndüğüne işaret eden haberler sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Erdoğan'ın 2007 yılında, İtalya'da Avrupa Birliği üzerine doktora yaptığına dair haberlerin çıkmasının ardından, 2011 yılında da, "Başbakan Erdoğan'ın küçük oğlu Bilal Erdoğan İtalya'da doktorasını tamamlayarak Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. Erdoğan'ın İstanbul'da evinin bulunduğu Çamlıca sitesine yerleşen Bilal Erdoğan'ın siyasete girmeyeceği akademik kariyerine devam edip ticaretle uğraşması bekleniyor" ifadelerinin yer aldığı bir haber göze çarpıyor.

Son olarak Fuat Avni Bilal Erdoğan ile ilgili ortaya attığı iddianın Saray'ı karıştırdığını yazdı.

İŞTE FUAT AVNİ'NİN SON TWEETLERİ

1. Yezid, çözüm sürecinde işlenen suçlara dair raporlar gelince bocalamış, suçu bürokrasiye ve askere yıkmak için Ala'yı devreye sokmuştu.

2. Ala'nın açıklamaları sonrası İsrafsaray'a akın eden birçok bürokrat 'Ne denildiyse onu yaptık' diye sitem etmişlerdi.

3. Yargı mensupları başta olmak üzere birçok bürokrat düştükleri bataklıktan kurtulmak için çırpınsa da Yezid'in baskısı sürüyor.

4. Sabahın erken saatinde İsrafsaray karıştı. 'Bilal'in gitmesinin deşifre edilmesi bürokraside infial oluşturur' dediler.

5.Korktukları başlarına geldi. Öğlene kadar Başbakanlık, Adalet, İç işleri ve Dış İşleri bürokratlarının bağlantıları İsrafsaray'a akın etti

6. Yezid'in avaneleri, ‘Artık bu işte olmak istemiyoruz’ diye korkuya kapılmış olanları ikna etmeye çalışıyor.

7. Yezid Bilal'i göndermekle yetinmedi. Gizli kasası olarak kullandığı bazı isimleri de kimseye fark ettirmeden yurt dışına kaçırıyor.

8. Yezid, ekibini ve ailesini tek tek kurtarma derdine düşmüşken içine battığı pisliği de kaçış imkanı olmayan bürokratlara temizletiyor.

9. Sinirlioğlu, Kasırga, İpek, Altınok ve Ala'nın vaatleri artık kimseye inandırıcı gelmiyor. Kullandıkları herkes yüzüstü bırakılacak.

10. Yezid ve ailesi keyif sürerken olan geride kalan yargı mensupları ve bürokratlara olacak. Herkes tehlikenin farkında.

Cumhuriyet


[Haber görseli]

banner229
Son Güncelleme: 05.10.2015 23:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol