banner200
banner216
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
16 Ocak 2016 Cumartesi 07:57
Walmart, 16 bin kişinin işine son veriyor
banner188
banner213

Walmart’ın Arkansas eyaletinin Bendonville kentindeki merkezinden  yapılan yazılı açıklamaya göre, düşük performans veya uzun vadeli stratejik  planlar çerçevesinde kapatılacak mağazalardan 154’ünün ABD’de, 52’sinin ekonomik  krizle boğuşan Porto Riko’da ve geri kalanın Latin Amerika ülkelerinde olduğu  belirtildi.
 
Bu mağazalarda istihdam edilen 16 bin kişinin işine son verileceği  bildirilen açıklamada, bazı çalışanların yakın çevredeki diğer Walmart  şubelerinde yeniden işe alınabileceği ifade edildi. Bunun mümkün olmadığı  yerlerde ise işten çıkarılanlara 2 aylık ek ödeme ve kıdem tazminatı verileceği kaydedildi.
 
Walmart’ın Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Doug McMillon, söz konusu  kararın kolay alınmadığını belirterek, “Mağazalarımızı kapatmak hiçbir zaman için  kolay bir karar değil ancak şirketi güçlü kılmak ve geleceğe hazırlamak için  gerekliydi" ifadelerini kullandı.
 
McMillon, şirketin gelecek yıl dünya genelinde 300’e yakın yeni mağaza  açacağını da duyurdu. Walmart’ın hisseleri söz konusu açıklamanın ardından yüzde 3’e yakın  değer kaybetti.
 

Kaynak: HABER7.COM

Son Güncelleme: 16.01.2016 07:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212