banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
18 Mayıs 2016 Çarşamba 16:42
Vahim iddia doğru çıktı
banner188
banner213
banner230

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Altındağ Yunus Emre Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.


"YANLIŞ YAPAN HER ZAMAN SÖYLEDİĞİM GİBİ MUTLAKA BEDELİNİ ÖDER"

'Nusaybin'de 4 UMKE görevlisinin terör örgütü PKK'ya bilgi aktardığı' iddiaları ile ilgili olarak Bakan Müezzinoğlu, "İnsani, vicdani ve mesleki anlamda güzel hizmetler yapan bir ekibimiz var. Binlerle ifade edilen bir ekibin içinde bunlar olabilir. Çürük diş gibi bunlar temizlenir ve kapının önüne konur. Bu tür çürük dişleri birçok alanda olduğu gibi duyarlılıkla temizliyoruz. Yanlış yapan her zaman söylediğim gibi mutlaka bedelini öder. Bu ülkenin birlik ve beraberliğine ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden hainler olursa tabii ki biz gereğini yapar, hukuka teslim ederiz. O arkadaşlar da hukuka teslim edilmişlerdir. Emniyetin, istihbaratın, bizim günlük takiplerimiz sonucunda. Bir yerde yanlış yapan birincide olmasa, ikincide yaptığı hata görülür. Duyarlı bir yapı bunu birincide yakalamazsa ikincide yakalar" dedi.


"774 GÜNÜN İZAH EDİLEBİLİRLİĞİ YOK"


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşine verilen rapor ile ilgili olarak ise Bakan Müezzinoğlu, ""Bizim eğitim araştırma hastanelerimizden Selahattin Demirtaş'ın eşinin aldığı 774 gün rapor var. Çok anormal bir rapor süreci, neredeyse iki yıldan fazla rapor almış. Bu raporların 774 günün 75 günü Sağlık Bakanlığının hastanesinden alınan onda biri gibi bir kısmı. 75 günlük bir raporun izah edilebilirliği bulunabilir, 774 günün izah edilebilirliği yok. Bütün raporlar nereden, hangi hekimden, hangi süreçte alınmış, bunun üniversite ayağı var. Bunlar inceleniyor, hukuk ve savcılık devrede. En kısa zamanda sonuçlanacak" diye konuştu.


"BAŞBAKANIMIZA DA, GENEL BAŞKANIMIZA DA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKARIZ"


AK Parti'nin 22 Mayıs Pazar günü yapılacak olağanüstü kongresinde ilişkin Bakan Müezzinoğlu, "AK Parti'nin ülke ve millet adına hedefleri vardır. Biz bu hedeflere gitmek zorundayız. AK Parti'nin 2023 hedefleri var. Dünyanın en güçlü ilk on ekonomisi olma sorumluluğumuz var. Gelecek nesillerimize daha güçlü bir Türkiye bırakmak sorumluluğumuz var. İsim tartışan, olay tartışan bir noktada neredeyse bugüne kadar hiç olmadı. Yine isim tartışmıyoruz, hedef tartışıyoruz. AK Parti kadroları bu ülkeyi, bu milleti 2023'te hak ettiği, hayal ettiği o noktaya taşıyacaktır. İçimizde bu noktaya taşıyabilecek çok arkadaşlarımız var. Pazar günü kongre delegelerimiz karar verecek ama dün, önceki gün temayüller alındı. Bugün o temayüllerin değerlendirilmesi yapılır. Muhtemelen yarın, öbür gün de en iyi şekilde götürebilecek bir arkadaşımıza görev tevdi edilir. Bu arkadaşımıza da, başbakanımıza da, genel başkanımıza da hep birlikte sahip çıkarız. Ondan bir şey isteriz, 2023 hedefine hızla yürüyebilecek liderlik yapmasını isteriz" dedi.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 18.05.2016 16:42
Anahtar Kelimeler:
çıktıDoğruIddiaVahim
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol