banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
29 Ağustos 2016 Pazartesi 11:57
Uluslararası Ceza Hukukunda Yenilikler Konferansı Düzenlendi
banner188
banner213
banner230
İzmir Barosu tarafından 26 Ağustos 2016 günü İzmir Barosu Av. Nevzat Erdemir Konferans Salonu’nda Uluslararası Ceza Hukukunda Yenilikler, Göç ve İltica Sorunu ve Çözüm Önerileri başlıklı bir konferans düzenlendi.

Konferansa Paris XIII Üniversitesi Öğretim Üyesi Yunanistan vatandaşı Prof. Dr. Panagiotis Andrikopoulos konuşmacı olarak katılırken meslektaşımız Av. Sedat Batıkan ise tercümanlık yaptı.

Açılış konuşmasını yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan;

“Göç ve iltica konusunda ülkemizde yaşanan sıkıntılar hepinizin malumudur. Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ikili anlaşmalar olmazdan önce, Suriye ve  diğer ülkelerden sığınmacıların özellikle Yunanistan’a geçişleri sırasında Ege Denizi’nde ne yazık ki birçok facia yaşanmış, yüzlerce yetişkin insan, çocuk yaşamını yitirmiştir.                

Ayrıca Sayın Profesör Uluslararası Ceza Hukukundaki yenilikleri, sorunları ve çözüm önerilerini bizlerle paylaşacaktır.            

Sayın Hocamız umuyorum Göç ve İltica konusundaki sıkıntılı gündem ile ilgili bir yabancı hukukçu ve komşu bir ülkeden bir bakış açısını bizlerle paylaşacaktır. Kendisine bu davetimizi kırmayıp gelip bize görüşlerini paylaşmayı kabul ettiği için huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
banner229
Son Güncelleme: 29.08.2016 11:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol