banner200
banner235
banner225
26 Aralık 2012 Çarşamba 11:07
Uludere adalet bekliyor
banner188
banner213
banner230

Cumhuriyet- Şırnak’ın Uludere ilçesinde geçen yıl 28 Aralık’ta 34 sivilin savaş uçakları tarafından bombalanarak öldürülmesi dün Diyarbakır’da düzenlenen eylemle protesto edilirken siyasi parti ve sivil toplum örgütleri olayın faillerinin 1 yıldır belirlenememesine tepki gösterdi.

Siyasi partiler, sendikalar, meslek odaları ve derneklerin oluşturduğu “Roboski için Adalet Platformu” Diyarbakır’da düzenlediği etkinlikte Uludere katliamının hâlâ aydınlatılamamasını eleştirdi. Platformu Koordinasyon Üyesi Hüseyin Bardakçı, katliamın sorumluları yargılanana kadar bu olayın peşinin bırakmayacaklarını belirterek “28 Aralık’ta Roboskililerle birlikte olacağız. Yitirilen canları orada anacağız” dedi. Daimi Meclis üyesi ve BDP Milletvekilleri Emine Ayna, Nursel Aydoğan, KADEP Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yektaş ve platform üyeleri Uludere’de yapılacak anma etkinliğiyle ilgili Diyarbakır’da bildiri dağıttı. Aydoğan, “Roboski davası artık Roboskililerin değil, artık adalet arayanların davasıdır. Bu davayı unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Sendikalar AKP binalarına yürüyecek

Öte yandan DİSK, KESK TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Uludere aydınlatılsın” çağrısı yaptı. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada 28 Aralık’ta tüm Türkiye’de AKP binalarına yürüyüş başlatılacağı ifade edildi.

26 Aralık 2012

banner229
Son Güncelleme: 26.12.2012 11:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol