banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
25 Mart 2016 Cuma 12:17
Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı
banner188
banner213
banner230

Grand Yazıcı Otel’de gerçekleştirilen ve 2 gün sürecek zirvenin açılına Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner ile çok sayıda iş insanı katılıyor. Uludağ Ekonomi Zirvesi, ulusal ve uluslararası arenada ekonomiye yön veren 80’e yakın iş insanın konuşma yapacağı zirvede, 2023 projeksiyonunda sanayiciler için yarının rekabetçi sektörleri, sanayinin geleceği ve Endüstri 4.0 konuları ele alınacak. 'Türkiye 2023: Büyüme Nereden Gelecek?' sorusunun cevabının aranacağı zirvede, global marka yolculuğunda yatırımları ile iş dünyasının en önemli isimlerinin dünyada geldiği nokta konuşulacak.' Girişimcilik 2016: Hayalden gerçeğe' başlıklı oturumda girişimci iş insanlarının deneyimlerinin paylaşılacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde dijital ekonomi ve büyüme stratejileri konuları da ele alınacak. 

MUSTAFA KOÇ ANILDI

Zirvede ilk olarak Capital Ekonomist Yayın Direktörü Mehmet Rauf Ateş konuştu. Ateş, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin önemine vurgu yaparak, 'Burada ekonominin temel taşları üzerinde duracağız. Zirvenin faydalı olmasını diliyorum' dedi. Ateş'in kısa konuşmasının ardından geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden işadamı Mustafa Koç'la ilgili film gösterimi yapıldı.Zirvenin ana sponsoru Gerenta’nın CEO’su Bora Koçak da, Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak ve ülkeyi ekonomik alanda hak ettiği yere taşımak istediklerini söyledi. Koçak, 'Garenta olarak araç kiralama sektöründe önemli adımlar atıyoruz. Araç kiralama sektörü 2015 yılında çift haneli büyüdü. 2015 yılında Türkiye'de satılan binek otomobillerin yüzde 30'u kiralama şirketleri tarafından satın alındı. Kiralama sektörü çok yakın gelecekte yılda 350 bin otomobil satın alacak güce ulaşacaktır.

 Araç kiralama şirketleri her açıdan önemli avantajlar sağlıyor. Türkiye'de cari açığın kontrolü, KOBİ’lerin işletme sermayesinin güçlenmesine imkan veren ticari araç kiralanması da büyük önem arzetmektedir. Garenta markamızla müşterilerimize yeni nesil araçlar sunuyoruz. Tüm kiralama operasyonumuzu günlük araç kiralama faaliyetine başlayan Garenta markası altında birleştirdik. Garekta olarak Nisan ayından itibaren şirketlere yönelik 'kullandığın kadar öde' sistemini başlatıyoruz. Yani artık araç ne kadar kullanılacaksa şirketler o kadar para ödeyecek' dedi.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 25.03.2016 12:17
Anahtar Kelimeler:
EkonomiTürkiyeZirve
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol