banner200
banner235
banner225
24 Mart 2014 Pazartesi 07:42
 Twitter yasakçıları yabancılara hizmet ediyor
banner188
banner213
banner230

DNS’lerle Twitter’a giriş yapamayan yurttaşlar yabancı firmaların programlarını indirmek zorunda kalıyorlar. Bu programlar bir süre için ücretsiz ücretsiz kullanıma izin verseler de daha sonra ücretli hizmet veriyorlar, bu da dolarların yurt dışına akması demektir. Bu nedenle Twitter yasakçıları yabancı firmalara hizmet ediyorlar ve vatansever değillerdir.

Yurttaşların bilgileri yabancıların eline geçiyor

Yasaklı siteler girmek için indirdiğimiz programlar bize son derece özgür bir ortam sunuyorlar ancak bilgilerimiz onların eline geçiyor. Gerçi mahrem bilgilerimiz AKP’nin veya cemaatin elinde zaten, onlar da milli olmadığına göre sonuç değişmez..

Twitter yasağı hukuksuz

İnternet yasasında site kapatmak gibi bir düzenleme yok bu yüzden siteler hukuka aykırı olarak kapatılıyor. Bu hukuksuzluğu bugün yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül açıkça dile getirdi.

Twitter’i kapatan TİB görevi kötüye kullanma suçu işlemiştir. Türkiye Barolar Birliği’nin bu doğrultuda bir suç duyurusu mevcut.

Yasakçıların yaptığı hayırlı iş

Yasakçıların kötülük yaparken istemeden yaptıkları hayırlı iş ise Twitter hesabı olupta kullanmayan veya Twitter hesabı hiç olmayan yurttaşların yasağa inat Twitter’i kullanmaya başlamaları veya Twitter hesabı olmayanların Twitter’da hesap açmalarına neden olmalarıdır.

 adaletbiz

banner229
Son Güncelleme: 24.03.2014 07:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol