banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
01 Şubat 2016 Pazartesi 11:43
Türkiye 'melek yatırımcılıkta' süper ligde
banner188
banner213
banner230

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 'bireysel müşareket sermayesi' şekilde aşina melek yatırımcılığa destekte Türkiye'nin, nice kaslı abuhava ortada önceki tam arazi aldığını belirterek, 'Henüz dünkü eş dizge bulunmasına rağmen, Türkiye bu bölgeye verdiği destekle süper lige girdi' dedi. Başbakan Yardımcısı Şimşek, AA muhabirine daha giriş evresinde bulunan eş iş fırsatına envestisman yaparak girişimin büyümesi ve gelişme göstermesi düşüncesince kapital ve bilim birikimi sağlayıcı ferişte yatırımcılığın Türkiye ve evren genelindeki özelliğine bağlı değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de ferişte yatırımcılığı isteklendirme geçirmek düşüncesince Bireysel Katılım Sermayesi mevzuatını çıkarttıklarını özetleyen Şimşek, giriş evresindeki girişimcilerin en ehemmiyetli dava şekilde gördükleri finansmana muvasala mevzusundaki hüzünlerini giderecek ehemmiyetli adımlar attıkları söyledi.

Finansman problemininin çözümüne müteveccih Bireysel Katılım Sermayesi sisteminde, Hazine Müsteşarlığı kabilinden lisanslanan iş meleklerinin envestisman yapmasını doğrulamak benzeri 2013 senesinde dünkü eş uygulamanın yaşama geçtiğini özetleyen Şimşek, şunları kaydetti:

'Bu dünkü dönemde, girişimcilerle firmaya kapital atmak vasıtasıyla müşareket kuran ferişte yatırımcıların koydukları sermayenin yüzdelik 75'inin yahut tamamının sağlık vergisi matrahından düşürülmesi imkanını sağladık. Aynı vakitte Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK yahut KOSGEB kabilinden muayyen programlar kapsamında sübvanse yenilikçi, Ar-Ge odaklı, eklenmiş kıymeti faziletkâr bulunan fakat faziletkâr riziko içeren er etap firmalara müteveccih yatırımları kamçılamak düşüncesince bu çeşit firmalara koyulan sermayenin tamamının sağlık vergisi matrahından düşürülmesi imkanını tanıdık.'

'Sisteme sağladığımız destekle eş numara sıradayız'

Türkiye'nin ferişte yatırımcılıkla akıbet dü senedir tanışmış bulunmasına rağmen, düzene devletin verdiği destekte nice kaslı abuhava ortada önceki sıraya yükseldiğini vurgulayan Şimşek, 'Henüz dünkü eş dizge bulunmasına rağmen, Türkiye bu bölgeye verdiği destekle süper lige girdi' diyerek konuştu. Şimşek, ferişte yatırımcılığa sağlanan destekle, Türkiye'nin İngiltere, İtalya, İspanya, Almanya, Fransa, Singapur, İsrail ve ABD'nin ayrışık eyaletlerini geride bıraktığını açıkladı.

Melek yatırımcılığın evcil yatırımları desteklemekte başı çeken gösteriş üstlenmeye başladığını dile getiren Şimşek, sistemin desteğini alarak iç yatırımı hareketlendirmeye başladıklarını kaydetti.

'625 lisanslı yatırımcı gayesi aşırı şen aşılacak'

Melek yatırımcılığa Türkiye'de alakanın rastgele sabık çağ arttığına ayraç fail Şimşek, hanuman kocaoğlan bakımından 347 ferişte yatırımcının lisans aldığını, mecmu envestisman ivmesinde de ağırbaşlı eş yükseliş kaydedildiğini bildirdi.

Hazine Müsteşarlığının önceki 5 yılda 625 lisanslı yatırımcıya ulaşmayı hedeflediği dikkate alındığında bu denli çelimsiz eş müddette 347 rakamına ulaşılmasının sevinme donör bulunduğunu anlatım fail Şimşek, şu halde bitmeme etti:

'Bu adet rastgele sabık çağ artıyor. Bu da gösteriyor ki gayesi aşırı şen eş halde aşacağız. Yatırımcılarımız bu bölgeye nazarıitibar duyuyor ve rastgele sabık çağ nazarıitibar az buçuk daha artıyor. Öte taraftan toplamda 14'ü halihazırda sonuçlandırılmış 20'den eş tomar envestisman başvurusu bulunurken mecmu envestisman kütlesi 7 milyon liraya yaklaşmıştır. Bu envestisman başvuruları başta akıbet çağda kalık olup, envestisman ivmesinde ağırbaşlı eş yükseliş gözlemliyoruz. Düzenlemenin yapıldığı önceki sene hoppadak 2 pare ağ akredite edilmişken dakika akredite ağların sayısı da 13'e ulaştı. Bu müjdeli eş gelişmedir.”

'Yatırımlar ıvır zıvır denli görünse de ekonomiye yardımı büyük' 

Devlet desteği almadan da ferişte yatırımlarını oluşturan nice lisanslı ve lisanssız yatırımcısının da bulunduğunu tamlayan Şimşek, “Bu yatırımcıların hoppadak sabık sene 40 milyon teklik yatırıma imza attığı kestirim ediliyor. Yatırım fiyatları ıvır zıvır denli görünse de uygulayım bilimi odaklı ve faziletkâr gelişme potansiyelli yatırımlar oldukları düşüncesince düzene ve ekonomiye katkıları büyüktür' halinde konuştu.

'Melek yatırımcılığı daha da geliştirip yayacağız'

Diğer dayanak noktası mekanizmalarından değişik şekilde Bireysel Katılım Sermayesi sisteminin esasta sektördeki tamamı aktörleri, girişimcileri, yatırımcıları ve ağları havi aşırı degaje eş çatı olduğuna dikkati çekici Şimşek, “bu binanın daha da iyileştirilmesini ve geliştirilmesini, bire eş vakitte tamamı Türkiye geneline yayılmasını hedefliyoruz' dedi.

Şimşek, ferişte yatırımcılığı doğrulamak ve ferişte yatırımcılarla beraberce envestisman gerçekleştirmek hesabına bu sene Avrupa Yatırım Fonu ile kuma envestisman fonunu da devreye sokacaklarını laflarına ekledi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 01.02.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol