banner237
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
18 Mayıs 2018 Cuma 17:42
'Türkiye, insanlığın vicdanı olmaya devam etmektedir'

iSTANBUL

Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah, "Türkiye, tarihte olduğu gibi yine aynı rolü, büyük bir azimle yürütmektedir ve bütün dünyanın sesi, insanlığın vicdanı olmaya devam etmektedir. İşte bunu burada bizler Filistin davasına bağlılığıyla görmekteyiz ve Kudüs meselesine olan ilgisiyle bir daha müşahede etmekteyiz." dedi.

Hamdallah, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Filistin halkına destek amacıyla Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitinginde konuştu.

ABD Başkanı Trump'ın büyük bir yanlışın içerisinde olduğunu söyleyen Hamdallah, "Başkentini Kudüs'e taşımak istediğinde büyük bir hata yapmıştır. Orada gerçek anlamda Kudüs'ün bir Filistin şehri olduğu ve Filistin başkenti olduğunu unutmaktadır ve bir emrivakiyi dayatmaya çalışmışlardır." diye konuştu.

Hamdallah, bütün dünyaya ve İslam dünyasına Kudüs'e sahip çıkmaları çağrısında bulunarak, "Bizler ABD'nin meşru olmayan bu adımına karşı tek vücut mücadele etmeliyiz, bunu sürdürmeliyiz. Kudüs'ün kendi kimliğini koruyarak yolumuza devam etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 18.05.2018 17:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol