banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
10 Ekim 2016 Pazartesi 20:52
'Türkiye ile Rusya normalleşmesinin devamına inancım tam'
banner188
banner213
banner230

İSTANBUL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün gerçekten Sayın Başkan'la (Putin) dolu dolu bir gün geçirdik. Sonunda bu az önce imzalanan anlaşmalar, imzalanacak hale geldi ve burada nokta, başkanlar huzurunda konmuş oldu. Türkiye ile Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine olan inancım tamdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk akımı anlaşmasının da imzalandığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

"Halep'te yardım stratejisinin değerlendirmesini yaptık"

Halep'teki gelişmelerde insanı yardımın götürülmesi konusunda değerlendirmede bulunduklarını belirten Erdoğan şu şekilde konuştu:

"Tabii çok da hassas bir konu; bölgedeki mevcut gelişmeler. Suriye konusunu etraflıca ele alma imkanımız oldu. Fırat Kalkanı Operasyonu'nu kendileriyle (Putin) görüştük. Bu konuda ne gibi iş birliği yapabiliriz, bunların değerlendirmesini yaptık. Özellikle Halep'teki gelişmelerde, insani yardım konusunda ne gibi bir strateji uygulayalım ki oradaki insanlar bir an önce barışa, huzura kavuşsunlar."

"Türk Akımı'yla ilgili olarak da sürecin hızlandırılması konusunda az önce noktayı koyduk"

Türk akımı konusunda Putin ile değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Erdoğan, "Bir diğer tabii önemli adım, Türk Akımı konusunun yine aramızda değerlendirmesini yaptık. Türk Akımı'yla ilgili olarak da sürecin hızlandırılması konusunda da bugün biliyorsunuz az önce atılan imza ile noktayı koyduk." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 10.10.2016 20:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol