banner200
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
03 Haziran 2016 Cuma 15:32
'Türkiye dik duruşunu sergileyeme devam edecek'
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Alman Federal Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin aldığı kararla ilgili "Türkiye dik duruşunu sergileyeme devam edecek. Bundan hiç kimsenin tereddüttü olmasın" dedi.

Malkoç, Düzce'de Belediye Sosyal Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım'ın Türkiye'yi 2023 yılına taşıyacak bir başbakan olduğunu söyledi.

"Türkiye'nin en önemli şansının Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi dirayeti, feraseti, tecrübesi, ufku ve vizyonu olan lidere sahip olmasıdır" diyen Malkoç, şöyle konuştu:

"Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, pratik ve başarılarıyla dünyaca bilinen Başbakan Binali Yıldırım ile 2023 hedeflerine yürüyecek. Hükümete, bakanlıkların dağılımı ve bakanlıklara getirilen arkadaşlara bakıldığında her biri alanında tecrübeli arkadaşlarımız. Türkiye'yi 2023 hedeflerine Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bu bakanlar kuruluyla yürütecektir. Güzel bir Bakanlar Kurulu oluşmuş. Milletin duası, gayreti ve desteği olduktan sonra biz hedeflerimize çok rahat varacağız."

"Biz bunları göğüsleyebilecek durumdayız"

Malkoç, Türkiye'nin önemli bir ivme yakaladığını vurgulayarak "Türkiye kuvvetlendikçe ve gücü arttıkça Türkiye'ye karşı yapılan hücumlar da saldırılar da artacaktır. Bunu bir örneği dün Almanya Meclisinin aldığı karardır. Bizim, bunlardan yılmamamız, bunlara karşı tedbir almamız gerekir. Biz bunları göğüsleyebilecek durumdayız." ifadesini kullandı.

Alman Federal Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin aldığı kararı eleştiren Malkoç, şöyle devam etti:

"Türkiye dik duruşunu sergileyeme devam edecek. Bundan hiç kimsenin tereddüttü olmasın.Türkiye güçlendikçe, milletimize ve ülkemize olan saldırılar artacaktır. Bugün Ermeni meselesini gündeme getiriyorlar, yarın belki Pontus meselesini gündeme getirecekler. Bugün PKK'yı öne çıkarmışlar, Kürt kardeşlerimizle aramızı açmaya çalışıyorlar, belki yarın Alevi kardeşlerimizi tahrik etmeye çalışacaklar. Biz bunlara hazırlıklı olursak, bunlara karşı tedbirlerimizi alırsak ülkenin 78 milyonunu kenetleyecek uygulamalar yaparsak hem güçleneceğiz hem bu sorunları daha rahat atlatacağız."

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 03.06.2016 15:32
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeDikDuruşSergileme
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol