banner200
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
17 Eylül 2017 Pazar 16:32
'Türkiye artık karanlık oyunlarla etkisiz kılınamaz'
banner188
banner213

ZONGULDAK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, partisinin Ereğli İlçe Başkanlığı'nın bir otelde düzenlenen olağan kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti siyasetinin evrensel değerlerin siyaseti olduğunu söyledi.

"Milletimizin bütün renkleri, hassasiyetleri, özlemleri, hedefleri ve ilkeleri, AK Parti'de anlam bulmakta, AK Parti kimliğinde somutlaşmaktadır." diyen Bakan Özlü, şöyle konuştu:

"Bizim 15 yıldır devam eden kesintisiz başarımızın sırrı işte budur. Bizler 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyen, şahsiyet sahibi, dinamik, katılımcı, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir siyasi partinin mensuplarıyız. Milletimizi ayrıştıran değil, kaynaştıran bir partiyiz. Milletimizin arasına bariyerler kuran değil, gönül köprüleri kuran bir siyasi hareketiz. Tıpkı Ereğli'de olduğu gibi teşkilatlarına güvenen, onlarla birlikte yürümeyi onur sayan bir anlayışın temsilcileriyiz. Birileri milletimize yukarıdan bakabilir. Birileri milleti yok sayarak bildiğini okuyabilir. Birileri üst perdeden atıp tutabilir fakat biz milletimizle birlikte yürümeye, gücümüzü milletimizden almaya devam edeceğiz."

"2023 hedeflerinden asla geri adım atmayacağız"

Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ekonomide, sanayide ve bütün alanlarda vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını anlatan Özlü, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye artık karanlık oyunlarla, tezgahlarla, kurgularla, senaryolarla etkisiz kılınacak bir ülke değildir. Türkiye artık hain odakların, şer güçlerin bölecekleri bir ülke değildir. Kalplerimiz aynı heyecanla çarptığı sürece bizim hızımızı kimse kesemez. Türkiye sizlerle birlikte, AK Parti kadrolarıyla birlikte, milletimizle birlikte 2023'e taşınacak ve Allah'ın izniyle 2053 yürüyüşüne devam edecektir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüze koyduğu 2023 hedeflerinden asla geri adım atmayacağız."

"Hedeflere mutlak surette ulaşacağız"

Türkiye'nin sanayiyle daha da büyüyeceğinin farkında olduklarına değinen Özlü, Hükümet ve Bakanlık olarak, 3 temel hedef üzerinde yoğunlaştıklarını, bunlardan birincisinin "Bilim Merkezi Türkiye", ikincisinin "Teknoloji Üssü Türkiye", üçüncüsünün de "İleri Sanayi Ülkesi Türkiye" hedefleri olduğunu bildirdi.

Özlü, bu hedeflere mutlak surette ulaşacaklarını vurguladı.

Filyos Endüstri Bölgesi

Türk sanayi devriminin önemli köşe taşlarından birisi olan Zonguldak'ın da yaptıkları çalışmalardan nasibini alacağını dile getiren Özlü, şunları söyledi:

"Türkiye'de 5 yeni endüstri bölgesi kuruyoruz. Filyos Projesi, Batı Karadeniz'in ve Zonguldak'ın çehresini değiştirecek. Filyos Endüstri Bölgesi, 40-50 milyar liralık bir ciroya sahip olacak. Filyos'ta 2 milyar dolara yakın yatırım yapacağız. Allah'ın izniyle 12 bin kişiye yeni bir istihdam kapısı açacağız."

"Bilimde, sanayide ve teknolojide çağın gerisine düşmeyeceğiz"

"Çevremiz ateş çemberine dönmüş olsa da yurt içinde ve dışında terörle mücadelemiz devam etse de bunlar bizi asla büyüme hedefinden geri döndüremez." diyen Özlü, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bunun en son örneği birkaç gün önce açıklanan büyüme rakamlarıdır. Türkiye, ikinci çeyrekte de yüzde 5,1 gibi önemli bir ivmeyle büyümeye devam etmiştir. Biz biliyoruz ki bu büyüme karşısında dünya şaşkına dönmüştür ama biz yine dünyayı şaşırtmaya devam edeceğiz. Hazır teknolojiyi kullanan değil, teknoloji üreten bir ülke olacağız. Bilimde, sanayide ve teknolojide çağın gerisine düşmeyeceğiz."

Muhabir: Ferdi Akıllı


Kaynak: AA

Son Güncelleme: 17.09.2017 16:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol