banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
13 Ocak 2016 Çarşamba 14:27
Türkeş: Allah akıl fikir versin
banner188
banner213
banner230

Akademisyenlerin bildirisine ilişkin Türkeş, "Bilgisi olmadan bildiri yayınlamak akademisyenlere yakışmıyor. Onlara sadece Allah akıl fikir versin demek gerekiyor" dedi.

Akademisyenlerin bildirisine ilişkin Türkeş, "Bilgisi olmadan bildiri yayınlamak akademisyenlere yakışmıyor. Bir konuda en iyi akademisyenlerin bilgi ile konuşması ve konuşulması gerekirken, hiç bilmedikleri bir konuda, anlamadıkları bir meselede sadece güncel medya haberlerine veyahut dezenformasyona dayalı haberlere bağlı olarak açıklama yapmaları Türk akademi hayatı açısından kaygı vericidir. Ama çok şükür ki Türk akademisyenleri onlarla kayıtlı değil. Aklıselimle, bilgiyle değerlendirme yapan başka akademisyenler de var. Onlara sadece Allah akıl fikir versin demek gerekiyor" dedi.

(İSRAİL'E SU VERİLEBİLİR Mİ?) "ÖNCE KIBRIS'A VERELİM SONRA GÖRÜŞÜLÜR TARTIŞILIR TEKNİK OLARAK VERİLEBİLİR" 

İsrail'e su verilebilir mi yönündeki bir soru üzerine Türkeş, "Önce Kıbrıslı vatandaşlara verelim, sonra veya bundan arta kalan olursa Güney Kıbrıs Rum Kesimi de, başka ülkelerin de talebi olursa onlarla ilgili görüşülür. Teknik ve maliyetli bir konu. Düşünülmüş, tartışılmış bir konu değil. Teknik olarak verilir, verilebilir. Türkiye'nin Kıbrıs meselesinde iyi niyetle yapmaya çalıştığı, fedakarlıkla yürüttüğü konularda orada nasıl dezenformasyonla yanlış algılandığını ve yorumlandığını ifade etmek için söyledim" diye konuştu.

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 13.01.2016 14:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol