banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
02 Haziran 2016 Perşembe 18:22
'Türk tarihine iftiradır'
banner188
banner213
banner230

YOZGAT

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı konusunda ''Yahudileri yakacaksın fırında, sonra kalkıp Türk milletini soykırım iftirası ile itham edeceksin. Sen dön kendi tarihine bak.'' dedi.

Bozdağ, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gelişmesinden içeride ve dışarıda rahatsız olanların bulunduğunu söyledi.

"Bizim ayıbımız yok"

Almanya Federal Parlamentosunun 1915 yılı olaylarına dair Ermeni iddialarını tanıyan bir karar aldığını anımsatan Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sorgun'dan bir kez de ben ifade ediyorum: Ermeni soykırımı iftiraları, iddiaları, Türk milletine bir iftiradır, Türkiye devletine bir iftiradır, Türk tarihine bir iftiradır, atalarımıza bir iftiradır. Parlamentoların karar alması tarihi iftiraları hakikat yapmaz. Alman Parlamentosu değil bütün dünya parlamentoları karar alsa bu millete, bu devlete leke sürmeyi, aziz milletimizin ve devletimizin tarihine leke sürmeyi başaramayacaklardır. Çünkü bizim ayıbımız yok. Atalarımızın, ceddimizin, devletimizin, tarihimizin, yüzümüzü önümüze eğdirecek kara leke yok.''

"Bu kararı alanları unutmayacağız"

Kararın Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkileri önemli bir dönüm noktasına getirdiğini dile getiren Bozdağ, Almanların bunu bir tarafa not etmesinde fayda olduğunu, Türk milleti ve Türk devletinin kendine dost olanı da dost olmayanı da unutmadığını kaydetti.

Bu kararı da bu kararı alanları da unutmayacaklarını, bu kararı alanların içerisinde geçmişte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanların da bulunduğunu söyleyen Bozdağ, "Onlar da Türkiye'nin düşmanları. Türk düşmanı, tarihine düşman. Kompleksli zavallılar. Kendi tarihine düşman, kendi tarihini bilmiyor. Kendi devletine düşman, kendi devletini bilmiyor. Sonra da yeri gelince 'Ben Türk vatandaşıyım, benim atam dedem Türktür.' diyor. Atası dedesi Türk olan, atasına, dedesine, tarihine, milletine, devletine iftira edenlerin önünde koşmaz ama maalesef kendi tarihine, atasına, dedesine birileri iftira ediyor, birileri sövüyor, bunlar önünde koşuyor. Onurlu birisi, adam olan insan, onur ve haysiyetini şerefini taşıyan biri, onu içine sindiremez. Ama bunlar böyle.'' ifadelerini kullandı.

''Türk devletini parlamento kararları lekeleyemeyecektir''

Türkiye'nin hainleri, tarihine, devletine, milletine, atasına düşmanlık eden ve onlarla beraber olanları her zaman nasıl andıysa bundan sonra da öyle anacağını vurgulayan Bozdağ, konuşmasını şöyle tamamladı:

''Bundan da kimsenin endişesi olmasın. Türkiye yoluna devam edecektir. Türkiye'nin tarihini Türk devletini parlamento kararları lekeleyemeyecektir. Biz her zaman söylüyoruz. Parlamentolar siyasi kararlar alır, tarihler siyasi kararlarla yazılmaz. Tarihi birileri yapar, birileri yazar. Tarihi hakikatler de kanunlarla kararlarla değişmez, değiştirilemez. Bunlar zannediyorlar ki parlamento karar alırsa tarihi hakikatleri değiştirir. Değiştiremeyeceklerdir. Milletimizin, devletimizin yürüyüşünü de durduramayacaklardır. Kimse endişelenmesin.''

Muhabir: Özcan Güney, Yakup Salman

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 02.06.2016 18:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol