banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
09 Ekim 2016 Pazar 21:08
'Türk şirketlerini enerjinin tüm alanlarında görmeye başlayacaksınız'
banner188
banner213
banner230

İSTANBUL

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Anadolu Ajansının (AA) Global İletişim Ortağı olduğu 23. Dünya Enerji Kongresi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, "değişim" ve "dönüşüm"ün, enerjide her zaman konuşulan iki kavram olduğunu söyledi.

Türkiye'nin, tüm örneklerin birlikte yakalanabileceği ülkelerden biri olduğunu ifade eden Dönmez, 15 Temmuz darbe girişiminde, halkın demokratik sistemine sahip çıkarak geleceğinin elinden kayıp gitmesine izin vermediğini, ülkenin ekonomik olarak da kalkınmaya devam ettiğini belirtti.

Türkiye'nin, tüm sarsıntılara rağmen sürekli bir dönüşüm içinde ilerlediğini, Avrupa'nın en dinamik nüfusu ve ekonomisine sahip olduğuna işaret eden Dönmez, şöyle konuştu:

"Türk şirketlerini yurt dışında inşaatta, diğer sektörlerde görüyorsunuz. Yakında enerjinin tüm alanlarında da bizleri görmeye başlayacaksınız. Biz bu topraklarda tüm bir dünyanın karışımıyız, kültür harmanıyız. İnsanoğlunun en parlak yüzyıl olmasını temenni ettiğimiz 21'inci yüzyılda dönüşümü tartışıp geleceğe umutlar ekeceğiz. Bugün sadece burada olmanız bile aslında dönüşümün başladığının bir göstergesi. Teknoloji dönüşüm ve iklim dönüşümden de korkmuyoruz. Bunu fırsata çevirmeyi ve insanlığın faydasına çevirmeyi çok iyi biliyoruz."

23. Dünya Enerji Kongresi, 13 Ekim Perşembe günü sona erecek.

Muhabir: Nuran Erkul

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 09.10.2016 21:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol