banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
20 Ocak 2016 Çarşamba 10:12
Turgut Özal'ın öldüğü gün ambulans vermedi
banner188
banner213
banner230

İsmi “Türkiye Cumhuriyeti devletini aşağılama” iddiasıyla soruşturmalık olan bildiriye imza atan kızı Aslı Iğsız’ın ortaya çıkmasıyla yeniden gündeme gelen 1. Ordu eski Komutanı Hasan Iğsız’ın geçmiş dönemde de hakkında birçok iddia gündeme gelmişti. 

Iğsız’ın 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat ettiği dönemde Çankaya Köşkü’nde Muhafız Alayı Komutanı olduğu belirtildi. O dönem Özal rahatsızlandığında Hacettepe’ye kaldırılması sırasında yaşanan ihmaller zincirinde Iğsız’ın da etkisi olduğu 2012 yılında çıkan Devlet Denetleme Kurulu raporuna yansımıştı. Raporda, Özal’ın hastaneye geç götürüldüğü ve köşke 50 metre mesafedeki Muhafız Alayı’nda 2 bin asker ve 2 tane de tam donanımlı ambulans olmasına rağmen Özal’a müdahale edilmediği raporda yer alıyordu. Ambulansların bağlı olduğu Alay Komutanı Iğsız’dı.

BAŞBUĞ'U DA O YAKTI

Ergenekon davasında “İnternet Andıcı” suçlamasıyla tutuklanan Hasan Iğsız, o dönem “İlker Başbuğ talimat verdi” diyerek Başbuğ’un da tutuklanmasına neden olmuştu. 2 yıl 7 ay Silivri’de kalan Iğsız, o dönem Başbuğ ile aynı cezaevi ring aracına binmiyordu. Iğsız 2008’de Genelkurmay 2. Başkanı’yken Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait skorsky helikopterle ailesini Artvin Karagöl’e piknige götürmüştü. O piknik fotoğraflarıyla gündeme gelmişti. Iğsız en son kızı Aslı Iğsız’ın “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi”nin bildirisine imza atmasına destek vermişti.

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 20.01.2016 10:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol