banner200
banner222
21 Haziran 2015 Pazar 17:07
TRT'ye göre sosyal medyadan sorumlu müdürün sosyal medyadan anlaması gerekmiyor!
banner188
banner213
banner230
 Karaman Güzel Sanatlar Lisesi’nde din dersi öğretmenliği ve müdürlük yapan Zeki Tuman, TRT’nin sosyal medyadan sorumlu müdürü olarak atandı. 
Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, 1. Derece kadroyla TRT’ye geçiş yapan Zeki Tuman, Eğitim -Bir-Sen üyesi de çıktı. TRT yetkilileri ise Sözcü’ye, “Demek ki şartları tutuyor, atadık” demekle yetindiler.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Zeki Tuman, Karaman Güzel Sanatlar Okulu’nda hem din dersi öğretmenliği hem de okulun müdürü olarak görev yaptı. Tuman, 11 Haziran’da TRT’ye atandı. Tuman TRT’de Yeni Medya Kanal Koordinatörlüğü’nde “Müdür” olarak görev yapacak. TRT Genel Müdürü Şenol Göka’nın attığı imzayla birlikte Tuman’ın ek göstergesi de 6100’e yükseltildi ve 1. Derece memur sıfatı kazandı.

TRT bünyesinde hizmet veren “Yeni Medya” birimi, TRT adına sosyal medyayı yönetiyor. Bu birim ayrıca, sosyal medya aracılığıyla TRT’ye ticari gelir de getiriyor. Atamayı gerçekleştiren TRT yetkilileri, Sözcü’nün “Zeki Tuman’ın sosyal medyayla ilgili bir deneyimi var mı?” sorusu üzerine, “Demek ki şartları uyuyor da atama yapıldı” demekle yetindiler. TRT yetkilileri, “İlle de sosyal medyayı çok iyi anlaması gerekmiyor belki idareci olarak görev yapacak” dediler.


T24
banner229
Son Güncelleme: 21.06.2015 17:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol